Menü
Sosyal Medya
Arama
4 Haziran 2023 - Pazar
 • USD
  20.9682
 • EURO
  22.4475
 • Gram Altın
  1313.6409
 • Çeyrek Altın
  2180.6439
Adana 21 °C

Yüreğir Belediyesi, Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’nde sergi açtı

Yüreğir Belediyesi’nin hizmete açtığı kültürevlerinde üretilen el emeği göz nuru ürünler Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’nde görücüye çıktı.
Serginin açılışını Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, Adana Valisi Mahmut Demirtaş’ın eşi Beyhan Demirtaş, Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Tümay ve Başkan Çelikcan’ın eşi Mehtap Çelikcan birlikte yaptılar. Açılışa Yüreğir Kaymakamı Fatih Genel, Halk Eğitim, Milli Eğitim Şube Müdürleri ve öğrenciler katıldı. 3 gün süren ’’Dünden Bugüne Yüreğir Belediyesi El Sanatları Sergisi" üniversite öğrencileri tarafından ilgi gördü.
Yüreğir’de hizmete açılan kültürevlerinin ilçenin bakış açısını değiştirdiğini belirten Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, "Bundan önce olumsuzluklarla anılan Yüreğir artık kültürle sanatla anılır oldu. Kültürevlerimizde görev yapan öğretmenler ve 90 branşta açılan kurslara gelen öğrencilerimizin el emeği göz nuru ürünleri sergilediler. Her biri el emeği göz nuru gerektiren ürünler. Yüreğirli vatandaşlara fırsat verildiğinde neleri başarabileceklerini hep beraber giriyoruz. Kültüre, sanata, eğitime önem veren toplumlar gelişmiş toplumlardır. Buralardan yılda yaklaşık 30 bin kişi faydalanıyor. Buralarda çok güzel işler yapılıyor. Özellikle öğrencilere yönelik verilen destek kursları sayesinde çocuklarımız çok güzel okullara yerleştiler. Çocuklarımız için ne yapsak azdır. Toplumları ayakta tutan eğitim, kültür ve sanattır. Biz de bunu Yüreğir’de hizmete açtığımız kültürevleri sayesinde başlattık" diye konuştu.
Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Tümay da sergilenen el emeği göz nuru ürünleri çok beğendiğini belirterek, emeği geçenlere teşekkür etti.

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam