Menü
Sosyal Medya
Arama
25 Şubat 2020 - Salı
  • USD
  • EURO
  • Gram Altın
  • Çeyrek Altın
Adana -18 °C

Yerel Medya Güç Birliği Platformu, ÇGC Başkan Adayı Tamer Ünal’ı konuk etti

           Yerel Medya Güç Birliği Platformu çatısı altında bulunan yaklaşık 35 üyeye hitaben Başkan adaylığıyla ilgili açıklamalarda bulunan Tamer Ünal, “Cemiyetimizin tüm üyelerine karşı sorumluluklarımız var. Biz üye ve gazete arasında ayırım yapamayız. Basın İlan Kurumu’na kayıtlı, Cemiyete üye olan tüm yayın organları ile onun çalışanlarına karşı dayanışma içerisinde olacağız. Bugün geldiğimiz noktada Cemiyetimizin üyeleri Cemiyetin içerisine girememekte. Çünkü iki yıldan bu yana Cemiyetimiz tadilat kisvesi altında kapalı tutulmaktadır” dedi.

   Çarşaf liste konusunda kararlı olduklarını belirten Çukurova Gazeteciler Cemiyeti eski Başkanı ve Başkan Adayı Tamer Ünal, “Kongre günü çeşitli konularla ilgili önergeler vereceğiz. Tek liste değil, demokrasinin gereği çarşaf liste olacak ve isteyen herkes yönetimde görmek istediği üyeyi oylayabilecek. Ben kimler seçilirse seçilsin herkesle çalışmaya hazırım. Ben değil, biz diyeceğiz ve Cemiyetimizi yeniden kalkındıracağız” diye konuştu.

Tüzük maddelerinde Başkanlık süresinin yeniden belirleneceğini ve 6 ay içerisinde tüm üyelerin katılımıyla yeniden tüzük kongresinin yapılacağını da vurgulayan Tamer Ünal, “Başkanlık görevi iki dönemi geçemeyecek. Ayrıca ben şahsen başkanlık seçiminin kaldırılıp yerine yönetim kurulunun seçiminin getirilmesini savunuyorum. Yönetim kurulu 9 kişiden oluşmalı ve içerisinden başkanı belirlemeli” şeklinde konuştu.

Bu arada Başkan adayı Tamer Ünal toplantıya katılan Yerel Medya Güç Birliği Platformu üyesi gazetecilerin sorularını da içtenlikle cevaplandırdı.

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et