Menü
Sosyal Medya
Arama
8 Aralık 2022 - Perşembe
 • USD
  18.6481
 • EURO
  19.6172
 • Gram Altın
  1070.9963
 • Çeyrek Altın
  1729.6590
Adana 19 °C

Veteran Hentbolcular Kupayı Akay’a götürdü

Namağlup Türkiye Şampiyonu olan Adana Hentbol Veteranlar Karması, teşekkür ziyaretlerini sürdürüyor…

Hentbol Federasyonu Veteranlar Kurulu tarafından ilk kez düzenlenen TÜRKİYE VETERAN KADIN-ERKEK HENTBOL TURNUVASI’nda tüm maçlarını kazanarak, namağlup şampiyon olan Adana Karması; Gençlik Hizmetleri İl Spor Müdürü Muzaffer Çintımar’ın ardından; Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay’ı ziyaret etti. 23/26 Haziran 2022 tarihleri arasında İzmir Urla’da düzenlenen, 8 erkek 6 kadın Veteran Hentbol Takımı’nın katıldığı turnuvada, finalde İzmir Mithatpaşa takımı 8-6 yenerek şampiyon olan Adana Karması kafile başkanı ve antrenörü Kazım Tekin; turnuva öncesi verdikleri sözü tutmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Şampiyonluk kupasıyla birlikte; Adana Kafilesine desteğini esirgemeyen ve ulaşım sorununun çözümüne katkı koyan Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay’ı ziyaret eden Adana Veteran Hentbol Takımı antrenörü Kazım Tekin; “Hentbol Federasyonu tarafından ilk kez düzenlenen TÜRKİYE HENTBOL VETERAN KADIN-ERKEK TURNUVASI, bizim açımızdan hayli güzel geçti. Adana Karması olarak turnuvaya katılan herkesin beğenisini ve sempatisini kazandık. Turnuva öncesi yaptığımız disiplinli ve yoğun bir çalışmanın semeresini gördük. İlk’ler her zaman önemlidir. Biz de İlk’i başarmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Kupa sözümüzü tuttuk. Bize desteğini esirgemeyen Sayın Başkanımız Akif Kemal Akay’a teşekkür ediyoruz” dedi.

Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay da ziyarette yaptığı konuşmada; “Her yaşta spor, insan sağlığı açısından da çok önemli. Geçmişi önemli başarılarla dolu olan, hentbolde Adana’mızı yıllarca temsil etmiş ve Ay Yıldızlı milli formayı giyme onuruna erişmiş olan siz değerli sporcularımızın, aktif spor yaşamının ardından hala spordan kopmaması çok önemli. Spor; sevgi, barış, hoşgörü ve dostluk demektir. Hentbol ailesini bir arada tutan, dostlukların pekişmesini sağlayan, birlik ve beraberliğe hizmet eden bu tür turnuvaları önemsiyorum. İmkanlarımız ölçüsünde de bu turnuvalara katılmak isteyen Adanalı sporcularımıza destek olmaya gayret ediyoruz. Türkiye Şampiyonluğunu kazanan Adana Karmasını kutluyorum. Başta Kafile Başkanı ve Antrenör Kazım Tekin olmak üzere tüm sporcu kardeşlerimi tebrik ediyorum” dedi. Adana Karması takımında da yer alan ve eski hentbol hakemi olan Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir de ziyarette yer aldı.

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et