Menü
Sosyal Medya
Arama
21 Mart 2023 - Salı
 • USD
  19.0254
 • EURO
  20.3785
 • Gram Altın
  1212.6541
 • Çeyrek Altın
  1958.4364
Adana 9 °C

Vali Su Anamur ilçesinde incelemelerde bulundu

Mersin Valisi Ali İhsan Su, Anamur ilçesini ziyaret ederek esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi, ilçeye kazandırılacak yatırımlar ile tarihe tanıklık etmiş mekanları yerinde inceledi.
Anamur programına yeni adliye binasının planlandığı alanı inceleyerek başlayan Vali Su, arsa ve inşa edilmesi planlanan proje hakkında Başsavcı Mehmet Köklü ve yetkililerden bilgi aldı. Daha sonra Sağlık Mahallesi’ndeki 150 yataklı devlet hastanesinin inşaatını da yerinde inceleyerek yetkililerden bilgi alan Vali Su, Mersin’in dört bir yanında yapımı devam eden veya hayata geçirilmesi için ön çalışmaları süren yatırımların Mersin Valiliği olarak takipçisi olduklarını vurguladı.
Yatırım incelemelerinin akabinde Köprübaşı Mahallesi’ne geçen Vali Ali İhsan Su, 15 dönümlük bir alanda yaklaşık 300 kök avokado ağacı yetiştiren bir çiftçiyi bahçesinde ziyaret ederek, getirisi yüksek olan avokado yetiştiriciliği hakkında İlçe Tarım Müdürü Hüseyin Niyazi Sarıoğlu ve çiftçi Ergün Doğan’dan bilgi alarak bir süre sohbet etti.
Burada yaptığı konuşmada, bu tür getirisi yüksek olması yanında maliyeti düşük olan meyve türlerinin yaygınlaştırılmasının hem Mersin hem de bölge ekonomisi açısından önem arz ettiğini ifade eden Su, programını çarşı esnafını ziyaret ederek sürdürdü.
Anamur Ticaret Odası Başkanı Feridun Torunoğlu’nun da katıldığı ziyaret boyunca çarşı esnafını bir bir ziyaret ederek hayırlı işler temennisinde bulunan Su, esnaf ziyaretleri sırasında karşılaştığı vatandaşlarla da yakından ilgilendi.
Anemorium Antik Ören Kenti ile Mamure Kalesini yerinde inceledi
Esnaf ve vatandaşların yoğun ilgi ve sevgisiyle karşılaşan Vali Su, sorun ve talepleri dinlemesinin ardından tarihi ilçeye adını veren ‘Anemorium Antik Kenti’ ile ’Mamure Kalesi’ni de yerinde inceledi. İncelemeler sırasında Kaymakam Mehmet Kurdoğlu’dan ve arkeologlardan tarihe tanıklık etmiş önemli ticaret merkezlerinden biri olan antik kent ve tarihi kale hakkında bilgi alan Su, medeniyetlerin beşiği olarak nitelendirdiği Mersin’in dört bir yanından adeta tarih fışkırdığını ifade ederek, herkesi Akdeniz’in incisi Mersin’e sahip olduğu bu tarihi ve doğal güzellikleri yerinde görmeye ve insanlığın geçmişini keşfetmeye davet etti.

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et