Menü
Sosyal Medya
Arama
9 Aralık 2021 - Perşembe
 • USD
  13.6632
 • EURO
  15.4806
 • Gram Altın
  783.5685
 • Çeyrek Altın
  1265.4631
Adana 8 °C

VALİ ELBAN, YÜREĞİR BİLİM SANAT MERKEZİ VE ROBOTİK KODLAMA MERKEZİNDE

Burada bir konuşma yapan Vali Elban, dijitalleşen dünyada çağa ayak uydurmanın önemine vurgu yaparak, "Öğrencileri bilgisayar kullanım becerileriyle donatıp bunun yanında onlara kodlamayı da öğreterek üretebilen bir nesil olarak yetiştirmek gerektiğini belirtti.

Valiliğimiz koordinesinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü Robotik ve Kodlama ekiplerimizce gerçekleştirilen çalışmaların eğitimin bütün kademelerinde devam ettiğini belirten Vali Elban, "Dünyada artık teknoloji çağı yaşanıyor. Bizim de bu çağın gerisinde kalmadan bütün yenilikleri takip edip çağdaş medeniyetler seviyesinde olmamız gerekiyor. Onun için tüm öğrencilerimizin ve öğrencilerimize iyi birer  örnek olmalarını  istediğimiz eğitimcilerimizin de robotik ve kodlama eğitimlerini almalarını  önemsiyoruz." dedi.

Vali Elban'ın inceleme ziyaretine Yüreğir Kaymakamı Oğuzhan Bingöl ve Yüreğir İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Çelik de katıldı.

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et