Menü
Sosyal Medya
Arama
9 Aralık 2021 - Perşembe
 • USD
  13.6606
 • EURO
  15.4777
 • Gram Altın
  783.5205
 • Çeyrek Altın
  1265.3856
Adana 8 °C

VALİ ELBAN HASAN AYTEKİN CAMİİNİN AÇILIŞINI YAPTI

Vali Süleyman Elban, Yüreğir ilçesi Atakent Mahallesi’nde Hayırsever Hasan Aytekin’in destekleriyle yaptırılan caminin açılışını gerçekleştirdi.

Etkinlikte konuşan Vali Elban, camilerin bizim medeniyetimizde hep odak noktası olduğunu dile getirdi. İbadethane olmalarının yanı sıra buluşmalarımızda, nikahlarımızda, taziyelerimizde camilerin adeta milletimizin bir buluşma merkezi olduğunu dile getiren Vali Elban, “Öldükten sonra insanların amel defterini kapatmayan hususlardan biri sadaka-i cariyelerdir. Bu sadaka-i cariyeler içerisinde de Kabe’lerin şubesi olan camilerimiz en önde gelir. Dolayısıyla Hayırseverimiz Hasan Aytekin’e ve ailesine ne mutlu ki Yüreğir ilçemize Kabe’nin çok kıymetli bir şubesini kazandırdılar. Kendilerinden Allah razı olsun.” dedi.

İlimizde gerek cami gerek sağlık tesisleri gerek okul açısından gönlü zengin hemşehrilerimizin yaptırdığı birçok tesis olduğunu söyleyen Vali Elban, “Bu güzel camimiz de onlara ilave olan bir tesistir. Dolayısıyla bu hayratın bundan sonra da yapılacaklara örnek teşkil etmesini temenni ediyorum. Camimiz;  sadece beş vakit namazın kılındığı bir ibadethane değil, inşallah medeniyetimizdeki gibi birçok hizmetin birlikte verildiği bir cami olarak Yüreğir’imize güzel hizmetlerde bulunur.” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Hasan Aytekin Cami dualarla hizmete açıldı. Vali Elban ve beraberindekiler açılışını gerçekleştirdikleri camide, ilk Cuma namazını birlikte eda ettiler.

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et