Menü
Sosyal Medya
Arama
19 Mayıs 2022 - Perşembe
 • USD
  15.9768
 • EURO
  16.7524
 • Gram Altın
  932.5489
 • Çeyrek Altın
  1506.0665
Adana 18 °C

Vakıf Katılım Bankası'nda da düşük kur olayı! Bankadan iki farklı açıklama

Vakıf Katılım Bankası'ndan konuyla ilgili iki farklı açıklama geldi. Bir banka yetkilisi ilk açıklamada, kur fiyatlarındaki değişime sistem güncellenmesinin neden olduğunu söyledi.

Sosyal medya üzerinden yapılan ikinci açıklamada ise bankanın kurumsal web sitesine siber saldırı gerçekleştiği belirtildi. Halkbank sistemleri üzerinden düşük kurdan dolar satılmasıyla ilgili skandaldan sonra aynı durum bu kez Vakıf Katılım Bankası sisteminde ortaya çıktı.

Bu kez Vakıf Katılım Bankası’nda dolar kurunu 4.58’e Euro'yu da 5.39'a çekti. Geçen ay Halkbank'ın sitesine gece yarısı erişim sağlanamazken, müşteri hizmetleri numaralarından da görüşme yapılamamıştı. Halkbank'ın akıllı telefonlardaki uygulamasına da giriş yapılamamıştı. Halkbank dolar kurunu 20 dakika boyunca dolar 6.55 iken banka 3.72’den satış yapmıştı.

İNTERNET SİTESİNE UZUN SÜRE ERİŞİM SAĞLANAMADI

Aynı durum Vakıf Katılım Bankası’nda da yaşandı. Bankanın internet sitesinden kuru takip edenler, doları 4.58’den satın aldı. Bunun ortaya çıkmasının ardından Vakıf Katılım Bankası'nın sitesine uzun süre erişim sağlanamadı.

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et