Menü
Sosyal Medya
Arama
10 Ağustos 2020 - Pazartesi
 • USD
  7.3131
 • EURO
  8.6158
 • Gram Altın
  477.9434
 • Çeyrek Altın
  771.8786
Adana 26 °C

Uyuşturucuya Karşı Anneler Hareketi…

Dernek uyuşturucuya karşı”Hayata Tutun Hayatta” adı altında Farkındalık Yaratmak için bir çok insiyatif oluşturmakta.

FB_IMG_1573318156227-min    

      Derneğin Çukurova Şubesi Başkanı Ayşe Soylu ve Seyhan Başkanı Hatice Nesrin Kılıçay Hanfendiler katılımcılarla birebir ilgilenip,uyuşturucunun yarattığı sosyal çöküşleri anlattılar.

FB_IMG_1573318339023-min          

      Farkındalık yaratma toplantısına derneğin üyesi ,aynı zamandada Demokrat Partide yönetici olan Sayın Canan Özalp,Derneğin üyesi Berrin Yelekçi Yüzeroğlu,Ressam Handan Kökmen’de katılarak Başkanlarla beraber oldular.

     Toplantıya Şehirde bulunan partilerin İl başkanları,çeşitli Dernek yöneticileri ve CHP Milletvekili Müzeyyen Şevkin,eski CHP Milletvekili İbrahim Özdiş'in yanı sıra Eğitimcilerde katıldı.

FB_IMG_1573318356677-min

     Cumhuriyet’in Anneleri,yer aldıkları Cumhuriyet Kadınları Derneği Seyhan ve Çukurova Şubeleri olarak, uyuşturucuyla mücadeleye destek olup, Anaların ağlamamasını istemekteler.Kendileride Anne oldukları için,kendilerininde evlatları olduğu için,bu illetle sonuna kadar mücadeleyi,her ne pahasına olursa olsun,sürdüreceklerini söylediler.

     Bu uğurda şehrimiz Adana’da ;Vali Bey,İl ve ilçeler Belediye Başkanları,Şehrin Spor Kulüpleri,Çeşiti Derneklere ,bizzat giderek,bu etkinlikte aktif rol alarak uyuşturucuya karşı mücadelenin çemberini büyüttüler.

     Tüm Ülkemizde olduğu gibi Şehrimizdede maalesef,uyuşturucu belası okulların önlerine kadar indi. Bu zehiri aileleri parçalayacağını bile bile satan o insan görünümlü vampirler,elde ettikleri kanlı paralar,kendilerine yar olmayacaktır,aldıkları ahlar onları,bu dünyadada perme perişan edecektir. Emniyet teşkilatımız,çok başarılı işler yapıyor elbette ama Cumhuriyet Kadınları’nın başlattığı bu farkındalık yaratma girişimi,uyuşturucuyla mücadeleyi tabana indirebilecek bir harekettir.

FB_IMG_1573318362970-min  

     Cumhuriyet Kadınları Derneği Çukurova Şubesi Başkanı Sayın Ayşe Soylu’yla yaptığımız söyleşide;

Ayşe Hanım:”Derneğimiz hem Çukurova hemde Seyhan Şubeleri olarak,yaşadığımız Ülkeyi çok seviyoruz,Gazi Mustafa Kemal’in ve silah arkadaşlarının kurduğu bu Ülkede bu cumhuriyet’te evvela bize verilmiş olan haklarımıza ve bu hakları veren Atatürk’e çok büyük şükran duymaktayım. Bu Ülkenin ve yaşayan insanlarımızın daha müreffeh olmaları için derneğimiz ve yöneticileriyle birlikte elimizi taşın altına koyacağız,hiçbir Ana ağlamasın,hiçbir ailenin ocağına incir ağacı dikilmesini Ben çocuklarımı evvela Atatürk sevgisiyle, Vatana Millete,faydalı insanlar olmalarını telkinleyerek yetiştirdim,öğretmen oldu biri,iyi çocuklar yetiştirdi,biri büyük kurumsal firmada yönetici oldu. Dünyanın bütün çocukları benim çocuklarım”dedi.

     Düzenlenen toplantıda katılımcılar büyük memnuniyetle ayrıldılar. Bizde Güney Gündemi ailesi olarak kendilerine bu Ülke için yaptıklarına ve yapacaklarına istinaden teşekkür ettik.

Haber:İsmet Tanlı

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et