Menü
Sosyal Medya
Arama
6 Aralık 2022 - Salı
 • USD
  18.6387
 • EURO
  19.5374
 • Gram Altın
  1061.6174
 • Çeyrek Altın
  1714.5121
Adana 12 °C

Uluslararası Çukurova Sanat Günleri 19 Mart’ta başlıyor

Bu yıl 19-25 Mart tarihleri arasında düzenlenecek 12. Uluslararası Çukurova Sanat Günleri’nin (12. UÇSG) teması “Getto/İçerdekiler-Dışardakiler” olarak açıklandı.
Genel sloganı yine “Yerelden ulusala, ulusaldan evrensele” olan UÇSG’nin bu yıl da özel teması her zamanki gibi “Barış” olarak belirlendi.
Suriye’deki savaş nedeniyle bu yıl da Ortadoğu ülkelerine kapalı bir etkinlik biçiminde gerçekleştirilecek 12. UÇSG, Çukurova’da Adana, Antakya, Mersin, Silifke, Tarsus ile Bodrum, Brighton ve Sydney’de eş zamanlı olarak düzenlenecek.
12. UÇSG’de bu yıl ki sanatsal etkinliklerde ağırlıklı olarak kültür, emek, şiir ağırlıklı bir program hazırlandı.
20 Martta, 18.30’da Adana’da yapılacak açılış töreninde UÇSG Sözcüsü Mustafa Özke ve ödül alan sanatçı İsa Çelik birer konuşma yapacak.
Etkinliklere Elena Martyniuk, Marcona Sadriddinzoda, Stratis Tsoulellis, Gazi Yüksel, Nihat Ziyalan, Ümit Öztürk, Su Yücel, Sinan Meydan, Zafer Algöz, Can Yılmaz, Namık Kuyumcu, Serap Yenici, Hüseyin Cengiz, Zafer Özgentürk gibi çok sayıda sanatçı ve bilim insanı katılacak.

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et