Menü
Sosyal Medya
Arama
27 Ocak 2022 - Perşembe
 • USD
  13.6623
 • EURO
  15.2192
 • Gram Altın
  788.3821
 • Çeyrek Altın
  1273.2371
Adana 7 °C

Uluslararası Çukurova Sanat Günleri 19 Mart’ta başlıyor

Bu yıl 19-25 Mart tarihleri arasında düzenlenecek 12. Uluslararası Çukurova Sanat Günleri’nin (12. UÇSG) teması “Getto/İçerdekiler-Dışardakiler” olarak açıklandı.
Genel sloganı yine “Yerelden ulusala, ulusaldan evrensele” olan UÇSG’nin bu yıl da özel teması her zamanki gibi “Barış” olarak belirlendi.
Suriye’deki savaş nedeniyle bu yıl da Ortadoğu ülkelerine kapalı bir etkinlik biçiminde gerçekleştirilecek 12. UÇSG, Çukurova’da Adana, Antakya, Mersin, Silifke, Tarsus ile Bodrum, Brighton ve Sydney’de eş zamanlı olarak düzenlenecek.
12. UÇSG’de bu yıl ki sanatsal etkinliklerde ağırlıklı olarak kültür, emek, şiir ağırlıklı bir program hazırlandı.
20 Martta, 18.30’da Adana’da yapılacak açılış töreninde UÇSG Sözcüsü Mustafa Özke ve ödül alan sanatçı İsa Çelik birer konuşma yapacak.
Etkinliklere Elena Martyniuk, Marcona Sadriddinzoda, Stratis Tsoulellis, Gazi Yüksel, Nihat Ziyalan, Ümit Öztürk, Su Yücel, Sinan Meydan, Zafer Algöz, Can Yılmaz, Namık Kuyumcu, Serap Yenici, Hüseyin Cengiz, Zafer Özgentürk gibi çok sayıda sanatçı ve bilim insanı katılacak.

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et