Menü
Sosyal Medya
Arama
8 Aralık 2022 - Perşembe
 • USD
  18.6461
 • EURO
  19.6110
 • Gram Altın
  1070.9881
 • Çeyrek Altın
  1729.6458
Adana 19 °C

Üç Kadından Ortak Global Çağrı

Oyuncu, girişimci ve manevi öğretmen Ayşe Tolga, Davranış Bilimleri Uzmanı, Eğitmen, girişimci Nil Keskin, Evrimsel Astrolog, Psikolog Gonca Kalabalık önderliğinde İran'la kardeş kültür, Türkiye’nin, Anadolu’nun sesi olarak Instagram’da “global bir çağrıya” hazırlanıyor.

İran'da Mahsa Amini'nin zorunlu başörtüsü yasalarını uygulayan ahlak polisi tarafından gözaltına alınarak öldürülmesiyle ilgili protestolar birçok şehre yayıldı. Bir sanat eseri, yaratıldıktan seneler sonra bambaşka bir coğrafyada başlayan direnişin sembolü oldu.

Belçikalı sanatçı Edith Dekyndt’in 2016 yılında sergilenen “Ombre Indigene/Yerli Gölge” isimli çalışması, bugünlerde İran’da başlayan özgürlük hareketinin bayrağı olarak kendi içselliği ve dileği şekilde yaşamak isteyen tüm kadınların sesi oldu… Ülkemizde ve dünyanın pek çok yerinde yaşanan kadına yönelik pek çok engellemenin, yükselen isyan enerjisinin birlik çağrısı olarak farkındalık oluşturmak isteyen üç kadın ortak bir paydada buluşmaya ve kadınların sesi olmaya karar verdi. Kadınlar, Dünyanın neresinde olursa olsun; bir şekilde hep utancı yaşamaya maruz kalıyor... Dil, din, ırk, milliyet fark etmeden, dünyaya “Dişi” cinsiyetiyle gelen bedenler, kuşaktan kuşağa ayıplanarak, kınanarak, utandırılan bir dünyada yaşıyor. Bu kurulu düzenin içerisinde kadınlar; kusurlu olduğuna inanır ve kendisini yalnızlaştırır.

Artık; Döngüyü kırmanın zamanı geldi… Kendiniz, dişil soyun ve hepimiz için bir “Kadın” olarak hatırlanmaya ihtiyacımız var. Bugün İranlı Kadınları duyuyoruz. Bugün İranlı Kadınları görüyoruz.

Bugün dünyadaki tüm kadınlar adına İranlı Kadınlarla biriz… 26 Eylül Pazartesi akşam saat 21.00 ‘da Instagram uygulaması aracılığıyla oyuncu, girişimci ve manevi öğretmen Ayşe Tolga, Davranış Bilimleri Uzmanı, Eğitmen, girişimci Nil Keskin, Evrimsel Astrolog, Psikolog Gonca Kalabalık önderliğinde yapılacak “global çağrıya” sizleri de davet ediyoruz. Kadın bedenimizdeki yolculuğun tüm adımlarında özşefkatle kendimize ayırdığımız zamanın önemini vurgulayarak; özgün iyi yaşam rutin ve rituelleri sunan Goddess, bizi içten dışa güçlendirmek ve iyileştirmek için bu gece de yanımızda olacak. Dişil Uyanışın özel tekniklerine ulaşmak için App Store/ Google Play üzerinden bu gece yapılan tüm aylık / yıllık abonelikler Türk Eğitim Vakfı (TEV) bağışlanacak.

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et