Menü
Sosyal Medya
Arama
30 Ocak 2023 - Pazartesi
 • USD
  18.8133
 • EURO
  20.4537
 • Gram Altın
  1167.7024
 • Çeyrek Altın
  1885.8394
Adana 9 °C

Türkiye kamp yapıyor! Çadıra talep yüzde 118 arttı

Guney gundemi

Türkiye ’de son yıllarda hem tatil hem de bir spor alternatifi olarak kampçılık kavramına ilgi artarken kamp ve kampçılık ürünleri satışlarında yüzde 50’ye yakın artış gözlemleniyor. Hepsiburada Ticari Grup Başkanı Mutlu Erturan, “Kampseverlerin en çok tercih ettiği ürünler şişme yatak, kamp mutfağı, kamp oturma ve dinlenme ürünleri, çadırlar ve outdoor aksesuarlar” diye konuştu.

10 BİN SANDALYE

Mutlu Erturan, “3 kişilik çadır talebinin, diğer çadır boyutlarına göre yüzde 50 daha fazla olması, kamp tatilinin bir aile aktivitesi olarak yaygınlaştığını gösteriyor” diye konuştu. n11.com Satış Genel Müdür Yardımcısı Örpen Koçak da “Katlanabilir sandalye, portatif piknik masası, termos ve buzluk benzeri malzemeler ilk sıralarda yer alıyor. 10 bin adet kamp sandalyesi satış rakamı söz konusu oldu” dedi.

REJİSÖR KOLTUĞUNUN SATIŞLARI DA PATLADI

Son dönemde peş peşe gelen zamlar menülerdeki fiyatları katlayınca rejisör koltuğunu alan vatandaş sahillerde kendi masasını kurdu. Rejisör koltuğunun satışları yüzde 110 arttı. İnternetten yapılan aramalar 3’e katlandı

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et