Menü
Sosyal Medya
Arama
27 Ocak 2023 - Cuma
 • USD
  18.8185
 • EURO
  20.4861
 • Gram Altın
  1166.8771
 • Çeyrek Altın
  1885.6328
Adana 16 °C

Torunu Abdülhamid Han için mevlit okuttu

Sultan II. Abdülhamid Han’ın torunu Ayşe Adile Nami Osmanoğlu Tars, vefatının 100. yıl dönümünde dedesi için Adana’da mevlit okuttu.
Sultan II. Abdülhamid Han vefatının 100’üncü yıldönümünde Türkiye’de değişik illerde yapılan etkinliklerle anıldı. Adana’da da Sultan II. Abdülhamid’in kızı Ayşe Sultan’ın torunu Ayşe Adile Nami Osmanoğlu Tars, büyük dedesi için Adana’da Sabancı Merkez Camisi’nde mevlit okuttu. Mevlide gelenlere aile tarafından üzerinde Abdülhamid Han’ın fotoğrafının olduğu şeker ve lokumlar ikram edildi. Torun Tars mevlit öncesi yaptığı açıklamada, "Biz buraya bir mevlit okutmak için geldik. Çünkü Sultan Abdülhamid bizim büyük dedemiz. Devletin yapacağı şeyler var ama ailenin de yapması gereken şeyler var. Ben zaten Adana’da oturduğum için Adana’yı tercih ettim. En azından duygularımı kendi insanlarımla paylaşırım dedim. Onun için bugün bir mevlit okutmak istedim. Duygu çok yüksek, heyecan da var. Böyle şahsiyetli, adil bir insanın tekrar anılması çok önemli" dedi.
Tars’ın 99 yaşındaki teyzesi Emine Mualla ise, "Bu mevlitler bana dokunuyor. Çok etkileniyorum" dedi.

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et