Menü
Sosyal Medya
Arama
9 Şubat 2023 - Perşembe
 • USD
  18.8382
 • EURO
  20.2627
 • Gram Altın
  1141.1951
 • Çeyrek Altın
  1845.5648
Adana 10 °C

Tiyatro ile hayata bağlandı

Mersin’de bedensel engelli tiyatro oyuncusu Okan Çınlar (34), Erzincan’da düzenlenen ’Engelsiz Sanat Ödülleri Töreni’nde ’En iyi erkek oyuncu’ ödülüne layık görüldü.
’Tiyatro Deli Eser’ grubunda sanatsal faaliyetlerini sürdüren engelli Okan Çınlar, 4 Aralık 2017 tarihinde, Engelsiz Sanat Birliği ve Yön Sanat Atölyesince, ’Dünya Engelliler Günü’ dolayısıyla Erzincan’da düzenlenen ’Engelsiz Sanat Ödülleri Töreni’nde, 9 yıllık tiyatro yaşamında gösterdiği başarılardan dolayı ’En iyi erkek oyuncu’ seçildi.
Aldığı bu ödülün kendisi için büyük bir onur ve gurur kaynağı olduğunu belirten Çınlar, tiyatroya 2009 yılında Halk Eğitim Merkezi’nde başladığını söyledi. Kendisini bu ödüle layık görenlere ve ödülü almasında emeği geçen hocalarına teşekkür eden Çınlar,
"Ölene kadar tiyatro ile uğraşacağım. Tiyatro benim aşkım, hayatım" dedi.
Yüzde 70 bedensel engelli olduğunu ifade eden Çınlar, "Tiyatro beni hayata bağladı. Küçükken oturamazdım, yürüyemezdim bile. Tiyatro sayesinde hayata bağlandım, yaşama tutundum. Engelli kardeşlerime tavsiyem, içeride oturmasınlar, kendilerine engel olmasınlar, mutlaka bir sosyal aktivite ile uğraşsınlar" diye konuştu.

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et