Menü
Sosyal Medya
Arama
30 Mart 2023 - Perşembe
 • USD
  19.1525
 • EURO
  20.7570
 • Gram Altın
  1207.2582
 • Çeyrek Altın
  2004.0486
Adana 9 °C

Timuçin Beyazit: “İstediğimiz sonuçları alamayınca istifa ettim”

Spor Toto 1. Lig’de mücadele eden Adana Demirspor’da görevinden istifa eden Teknik Direktör Timuçin Beyazit, “Başarılı olamayınca kurban olacak hocalardır, bu gayet doğal. Çok sıkıntılı bir süreçte ben o görevi devraldım ancak istediğimiz sonuçları alamadık” dedi.
Ligde son olarak oynanan Samsunspor maçında alınan 1-1’lik sonucun ardından taraftarlar tarafından da istifaya çağrılan Timuçin Beyazıt, bugün Aytaç Durak Tesisleri’nde yönetim kurulu üyeleri ile görüşüp istifa etti. Tesislerde istifasıyla ilgili basın toplantısı düzenleyen Beyazit, kulüp içerisinde çok sıkıntı olduğunu ancak açıklamayacağını belirtti.

“Sıkıntılar bu hale getirdi”
Birçok sıkıntıya rağmen elinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştığını kaydeden Timuçin Beyazit, şöyle devam etti:
“Çok sıkıntılı bir süreçte ben o görevi devraldım. Son 4 hafta bir sürü problemlerle karşılaştık ama devre arasında çok güzel bir kamp dönemi geçirmemize rağmen transfer tahtası kararsızlıkları, uzaması gibi nedenlerden dolayı istediğimiz sonuçları alamadık. Oyun olarak istediğimiz sonuçları alamayınca ortaya böyle bir tablo çıkıyor doğal olarak. Balıkesir maçında mesela transfer tahtasının açılmadığı için çok sıkıntılı oynamadığımızı hiçbir zaman dile getirmedim. Rize maçının anca Cumasında lisanslarımız yetişebildi, bazı oyuncularımız o süreç içerisinde kararsızlıktan dolayı belki idmanlarda istekli davranamadılar.”

“Kurban olacak hocalardır”
Türkiye’de futbol takımları kötü gittiğinde faturanın teknik direktörlere kesildiğini belirten Beyazit, “Bizim mesleğimizde yaşanılan budur, başarılı olamayınca ilk gidecek, kurban olacak hocalardır bu gayet doğal. Burası benim kulübüm. 2-2,5 aylık dönemde sıkıntıların hepsini içerimizde erittik ama sonuçlara yansıtamayınca böyle durumlar ortaya çıkıyor” diye konuştu.
Öte yandan Timuçin Beyazit, kent halkının Adana Demirspor’a destek vermesi gerektiğini söyledi. İstifa eden Timuçin Beyazıt, Adana Demirspor’un başında toplam 9 resmi maçta görev aldı. Beyazıt yönetimindeki Adana ekibi bu maçlarda 1 galibiyet, 3 beraberlik ve 5 mağlubiyet elde etti.

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et