Menü
Sosyal Medya
Arama
26 Eylül 2022 - Pazartesi
 • USD
  18.4555
 • EURO
  17.8694
 • Gram Altın
  976.3419
 • Çeyrek Altın
  1576.7922
Adana 29 °C

Tele 1 TV ye Avrupa' dan büyük destek var

Türkiye'de RTÜK ' ün ağır yaptırımlar uyguladığı, cezalar yağdırdığı Tele 1' e büyük destek var. Haciz riskiyle karşı karşıya kalan kanalın ayakta kalabilmesi, yayın Lisansının gasp edilmemesi için Tele 1 izleyicileri Avrupa' da büyük dayanışma gösteriyorlar.

WhatsApp Image 2022-06-14 at 20-21-35

Avrupada'ki Tele 1 izleyicileri siyasal iktidarının baskı aracı olan ve adeta sansür aygıtı olan RTÜK' ün bu haksız ablukasınında kırılacağını söylediler. Fikir Atölyesi, CHP Kuzey Ren Vesfalya Eyaleti Birlikleri, Berlin Birlikleri ve Berlinli ''Tele1evimiz'' grubu,hatta ABD deki bazı Derneklerin üyeleri ve yöneticileri hem kendi içlerinde hem de kamuoyuna yönelik çağrılar yapıyorlar.

Kanaldan izinli olarak verdikleri hesap numaralarıyla ve kendilerinin çektikleri kısa video , sesli mesajlarla Tele 1' e sahip çıkıyorlar. Tele 1 için Video ve Audio (sesli) mesaj yollayan Tele 1 in Avrupalı sadık izleyicileri olan Orhan Göktan, Meral Karakartal, Ufuk Evla Bostan, Oğuz Ünver, Fatma Ünver, Serkan Tıraş, Ferihan Menendiz, Kazım Sarıkaya ile diğerleri Tele 1'i iktidarın susturamayacağını , kanalı sonuna kadar savunacaklarını söylediler. Tele 1' e destek için vatandaslarımızın Kanalın Internet sayfasina girerek ''Tele 1' e destek '' ikonu tık landığında yardımın nasıl yapılacağına dair yönlendirmeler var.

merdan_yanardag_121

Tele 1 TV' yi ne yazık ki muhalif, özgür, bağımsız ve korkusuz bir duruşu nedeniyle her seferinde AKP hükümeti direkt ya da RTÜK gibi kurumları üzerinden ağır para cezalarıyla yıpratiyor, kapatmak istiyor. Ne yazıkki hukuk ve özgürlükten yoksun bir ülkede bağımsız ve özgür medya da olmuyor ya da Tele 1 gibi var olanlarda inanılmaz siyasi baskılarla karşılaşıyorlar.

 Haber: Mehmet Tanlı 

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et