Menü
Sosyal Medya
Arama
4 Haziran 2020 - Perşembe
 • USD
  6.7420
 • EURO
  7.5625
 • Gram Altın
  369.3706
 • Çeyrek Altın
  596.5335
Adana 16 °C

TARIM AİLE ÇİFTLİĞİ DOĞRU ÇİFTLİK…

         Kuruluşu 1910 yılına uzanan firma Adana’nın Karataş ilçesine bağlı Tabaklar köyü tesislerinde faaliyetlerini ilk günkü heyecanıyla ve azmiyle bir aile şirketi olarak sürdürmektedir.Kurucusu rahmetli Müslüm Doğru’dur.

Bıraktığı manevi mirası ile a firma bugün dördüncü jenerasyon yöneticileriyle tarla ,bahçe ziraati,hayvansal üretim,son yıllarda ise”Tarladan Sofraya”konsepti ile güvenilir katkısız tamamen doğal sadece kendi çiftlklerinin sütünden süt ürünleri üretimi yapmaktalar.Tarla bitkileri üretim faaliyetlerini yonca,mısır ve diğer hububat grupları ile yem bitkileri olarak yapıyorlar.

17 farklı çeşit mandalina ,greyfurt,limon nektarin gibi ürünlerle bahçe ziraati yapmaktalar. Yıllar içinde büyüyen firma 2011 yılı itibarı ile 2000 büyükbaş kapasiteli Damızlık süt sığırcılığı projesini hayata geçirerek kaliteli ürünlerine bir yenisini eklemiştir.Projenin gerçekleşmesi ile birlikte çiğ süt üretimi,damızlık süt sığırı yetiştiriciliği,besilik hayvan yetiştiriciliği yapılan tesislerde 200 büyükbaş ile başlanan üretim “İnanç ,sevgi ve emek olarak günümüze kadar gelerek verimlilik kapasitesini 10 kat artırarak mevcut büyüklüğüne ulaşmıştır.

Bizler bunu görerek Çukurova'mızda Adana'mızda iyiki varsınız diyoruz.Her başarının arkasında dürüstlük ve güzel insanlar yatar Biz bunu görerek bol kazançlı hayırlı rızıklar diliyoruz. Çukurova’mıza katkılar sunduğu için teşekkürler ediyoruz Bu kadar başarının arkasında dedelerinin yani rahmetli Müslüm Doğru’nun kurduğu bir çiftlik ve şu anda oğlu Cumali Doğru ve onun oğulları Müslüm Doğru ve Mutlu Doğru ve Müslüm Doğru’nun kızı Selen Doğru ile yollarına devam eden bu şirin aile güçlü bağları ve birbirlerine olan saygıları ile bu şirketi dahada büyüteceklerine inanıyoruz.

tarim-min 

Babası Müslüm Doğru’da Amerika’da eğitim almış orada yaşamış ama 26 yaşında Türkiye’ye gelip işlerinin başına geçmesi de çok güzel bir aile ilişkilerinin sonucudur. Aynı zamanda Merkezi Ankara’da olan TÜSEDAD’ın ikinci başkanlığını yapan Müslüm Doğru ileride daha çok verimlilik ve kalite adına güzel şeyler yapacaklarının sinyalinide vererek topluma temiz ürünler ile insanlara sağlıklı yaşamı sunacaklarının teminatını vermiş oldular.

Biz güzel aileye iyilikle beslenmiş yüreklerin iş dünyasının hangi sektöründe olurlarsa olsunlar insanlara ürünlerden çok sevgi le yaklaşmalarını da takdire şayan görüyoruz. Ülkedeki iş dünyasındaki ekonomik olumsuzluklarının bu sektörede vurması aslında veya teğet geçmesi üzücü bir olay olsada bunun altından kalkabileceklerine inanarak bu güzel aile şirketine Türkiye ekonomisine ve özellikle güzel bereketli toprakların üstünde kurulmuş Çukurova’mıza katkılar sunduğu için teşekkürler ediyoruz.İleriye dönük projelerde daha güzel başarılara imza atacaklarına inanıyoruz. Bizler bunu görerek Çukurova’mızda Adana’mızda iyiki varsınız diyoruz.Her başarının arkasında dürüstlük ve güzel insanlar yatar Biz bunu görerek bol kazançlı hayırlı rızıklar diliyoruz.

Haber:Edibe Gülnar

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et