Menü
Sosyal Medya
Arama
5 Aralık 2021 - Pazar
 • USD
  13.7065
 • EURO
  15.5068
 • Gram Altın
  785.9816
 • Çeyrek Altın
  1269.3603
Adana 12 °C

Stajını tamamlayan avukat yemin ederek ruhsatını aldı

Mersin Barosu Başkanı Ali Er, kendi dönemlerinde ilçelerde ilk kez stajını tamamlayan avukatlar için yemin töreni düzenlendiğini belirterek, bununu dayanışma açısında önemine vurgu yaptı.
Mersin’in Mut ilçesinde stajını başarıyla tamamlayarak ruhsatını almaya hak kazanan avukat Cansu Mut, yemin edip cübbe giyerek avukatlık ruhsatnamesini Baro Başkanı Ali Er’den aldı.
Törende konuşan Bara Başkanı Er, Mersin Barosu’nu, birleştirici, bütünleştirici, yapıcı, çözüm üretebilecek, hizmet üretebilecek anlayışla, meslektaşlarının da taleplerini, beklentilerini ve önerilerini dikkate alarak yönettiklerini belirterek, "Toplumsal sorunlara ve hak ihlallerine duyarlı olup gerekli adımları atan, projelerde öncü olan bir baro olmanın gururunu yaşıyoruz” dedi.
Konuşmasında dayanışmanın en güzel örneğini sergilediklerini kaydeden Er, “İlçelerde ilk kez yemin töreni düzenleniyor. Bu, mesleki dayanışma açısından büyük bir eksiklikti. Baromuzda hizmet ve dayanışma sadece Mersin merkezdeki avukatlarımız için olmamalıdır. İlçelerde görev yapan ve mesleğe ilk adımı atan birçok meslektaşımız var. Mersin Barosu, merkez ve ilçelerde görev yapan avukatlarımızla birlikte büyük bir ailedir. Ailemizin hiçbir ferdine uzak kalamayız. Tek bir meslektaşımız dahi olsa, onun mesleğe ilk adımı atma sevincini paylaşmak, mesleki sorunlarına çözüm üretmek için yanında olmak baro başkanının görevidir” diye konuştu.

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et