Menü
Sosyal Medya
Arama
4 Haziran 2023 - Pazar
 • USD
  20.9682
 • EURO
  22.4475
 • Gram Altın
  1313.6409
 • Çeyrek Altın
  2180.6439
Adana 21 °C

Şizofreni hastası kayıp adamın ailesi, hayatından endişeli

Adana’da şizofreni hastası Yaser Ak, 8 gün önce gezmek için çıktığı evine bir daha dönmedi. Ailesi gözyaşları içerisinde Ak’ı beklerken, anne Döne Ak, “Oğlumun hayatından endişe ediyorum” dedi.
Mustafa (64) ile Döne (59) çiftinin 4 çocuklarından birisi olan 44 yaşındaki Yaser Ak’a, 25 yıl önce şizofren teşhisi konuldu. Bunun üzerine Ak, anne, babası ve kız kardeşiyle birlikte yaşamaya başladı. Ak, hastalığıyla birlikte yıllardır her gün sabah gezmek için evden çıkıp, akşam eve gelmeye başladı. Geçen 4 Şubat Pazar günü de saat 11.00’de Seyhan ilçesi Fevzipaşa Mahallesi’ndeki evinden çıkan Ak, bir daha eve dönmedi.
Aile ise bunun üzerine karakola gidip kayıp ihbarında bulundu. Bu sırada Yaser Ak’ın Hatay’ın İskenderun ilçesinde yaşayan kardeşi Ahmet de (40) Adana’ya abisini aramak için geldi. Ak’tan 8 gündür haber alamayan aile ise evlatlarının hayatından endişe ediyor.

“Her gün çıkıyor ama geri geliyordu”
Konuyla ilgili İHA muhabirine açıklamalarda bulunan anne Döne Ak, oğlunun geçen sene de evden gittiğini ancak 1 gün sonra geri geldiğini söyledi. Evladının hayatından endişe ettiklerini belirten Ak, gözyaşlarını tutamayarak daha sonra şu ifadeleri kullandı:
“Her akşam geldiği saati bekledim ama gelmedi. Ondan sonra da endişelendik, aramaya başladık ama bulamadık. Karakola gittik sonra orada da gerekeni yaptılar. Geçen sene 1 gün de gitti böyle ama sonra yine geldi. Her gün çıkıyor ama geri geliyordu. Hayatından endişe ediyorum. İlk gittiği gün sabaha kadar bekledim ama gelmedi. Kötü kişilerin eline mi düştü, başına bir şey mi geldi diye insan endişeleniyor.”

“Endişe artıyor”
Yaser Ak’ın kardeşi Ahmet Ak ise, abisinden günlerdir haber alamadıklarını anlatarak, “Ben de haberi duyduktan sonra İskenderun’dan geldim. Bizde kendimizce aramaya çalıştık ama üzerinden zaman geçmesine rağmen ize rastlamadık. Sürenin geçmesiyle endişe kat sayımız artıyor. Gören vatandaşlarımızdan bize destek adına yardımlarını bekleriz. Bir iki gün içerisinde gelmiş olsa rahat olacaktık ama süre uzadığı için endişe artıyor” diye konuştu.
Polisin Yaser Ak’ı arama çalışması sürüyor.

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam