Menü
Sosyal Medya
Arama
1 Nisan 2023 - Cumartesi
 • USD
  19.1995
 • EURO
  20.8102
 • Gram Altın
  1215.9889
 • Çeyrek Altın
  2018.5416
Adana 19 °C

Sendikalardan, sağlık çalışanlarına şiddete tepki

Adana’nın Kozan ilçesinde 112 Acil Sağlık ekiplerinin darp edilmesiyle ilgili olarak ilçedeki sendikalar tarafından ortak bir basın açıklamasında bulunularak sağlık çalışanlarına yönelik şiddet kınandı.
Sağlık Sen Adana İl Başkan Yardımcısı Bahri Sakarya, yaptığı basın açıklamasında, 3 Mart 2018 tarihinde ilçe merkezinde görevli 112 Acil Sağlık hizmetleri istasyon ekibinin hasta ihbarı üzerine acil olarak gittikleri olay yerinde, 4 kişi tarafından sözlü ve fiziki şiddete maruz kaldığını belirterek, "Malum şahıslar 112 ekibine köpeklerinin öldüğünü söyleyerek hastaneye ambulansla götürülmesini istemiş, ekibimiz kendilerinin acil yardım ambulans ekibi olduklarını ve acil sağlık ihtiyacı olan hasta insanlar için görev yaptıklarını dolayısıyla ölen köpeğe hastaneye götüremeyeceklerini, veteriner çağrılması gerektiğini söylemişlerdir. Bunun üzerine dört şüpheli sopa ve bıçakla saldırdıkları sürücü Ümit Koç ve Acil Tıp Teknikeri Baran Kaya’yı darp etmişlerdir. Arkadaşlarımız da Kozan Devlet Hastanesine kaldırılmış, tedavilerinin ardından emniyete giderek şikayetçi olmuşlardır" dedi.

Hayvanseverliğin tüm insanlarda bulunması gereken insani bir hassasiyet olduğunu belirten Sakarya, şöyle devam etti:
"Ancak hayvanseverlerin hayvanları ölmeden veteriner vasıtasıyla tedavi ettirmeleri gerekirken, köpek öldükten sonra saygısız ve düşüncesiz bir şekilde, 112 Acil Servis aranması, o esnada acil ambulans hizmetine ihtiyacı olan hastalar mağdur edilmiş, bu yetmezmiş gibi olay yerine gelen arkadaşlarımız darp edilerek mağduriyete bir yenisi eklenmiştir. 7/24 şeklinde, yağmur çamur demeden çalışan, hayat kurtarmaya giden 112 çalışanlarımız kendilerinin hayatını tehlikeye atarak hizmet veriyor. Vatandaşımızın birçoğunun övgüsüne mazhar oluyorken böyle kendini bilmezlerin yaptığı şiddet olayları sağlık çalışanlarımızın moral ve motivasyonunu düşürmektedir. Geçtiğimiz günlerde şehit babasını karların içinde omuzunda taşıyan acil sağlık çalışanımızın hassasiyeti ve Afrin’de vatan toprağı için savaşan Mehmetçik’imize hizmet eden sağlık ordumuzun hizmetleri hepimizi gururlandırdığı bugünlerde ilçemizde bu menfur olayın yaşanması hepimizi derinden üzmüştür. Öncelikle bu üzücü olayda şüpheli şahısların bulunarak yüce Türk adaletine teslim eden kolluk kuvvetlerine müteşekkiriz. Gereken cezayı en üst dereceden verilmesi hususunda adalet sistemimize güvencimiz tamdır. Saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Olayla ilgili başlatılan adli süreci yakından takip edeceğiz. Artık sabrımız taşıyor."

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et