Menü
Sosyal Medya
Arama
6 Haziran 2023 - Salı
 • USD
  21.3141
 • EURO
  22.8202
 • Gram Altın
  1345.1596
 • Çeyrek Altın
  2232.9649
Adana 19 °C

Şehidin adı semt pazarında yaşayacak

Çukurova Belediye Meclisi Şubat ayı olağan toplantısında, Hakkari’de şehit olan Piyade Sözleşmeli Er Halil İbrahim Şık’ın adı Huzurevleri Mahallesi’nde yapımı tamamlanan Huzurevleri Kapalı Semt Pazarı’na verildi.
Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’in bir önceki gün gittiği taziye ziyareti sonrası gündeme alınan Adanalı Şehit Piyade Sözleşmeli Er Halil İbrahim Şık’ın adının Huzurevleri Mahallesi’nde Kapalı Semt Pazarı’na verilmesi meclis toplantısında görüşüldü. Madde, meclis üyeleri tarafından oy birliğiyle kabul edildi. Karara göre, Huzurevleri Mahallesi’nde yapımı tamamlanan ve yakında açılışı yapılacak semt pazarına ‘Şehit Piyade Sözleşmeli Er Halil İbrahim Şık’ adı verildi.
Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, şehidin Huzurevleri Mahallesi’nde bulunan evine taziyeye gittiğini belirterek, “Şehidimizin annesiyle, babasıyla ve kardeşleriyle kucaklaştık, acılarını paylaştık. Mümkün olduğu kadar Çukurova’da şehitlerimizin isimlerini yaşatmaya çalışıyoruz. Şehidimizin babası, erkek kardeşleri ve arkadaşları şehidimizin adının bir yere verilmesi konusunda ricada bulundular. Ben de söz verdim. Ve bugün de hiç gecikmeden sizlerin de desteğiyle bu kararı aldık. Huzurevleri Mahallesi Kapalı Semt Pazarı şehidimizin evinin hemen karşısında. Şehidimizin adı kendi mahallesinde yaşayacak. Acıları çok taze ama bir nebze de olsa onlara moral olmuştur. Bu konuda, duyarlı yaklaşan tüm meclis üyelerimize teşekkür ediyorum. Şehitlerimize tekrar Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı diliyorum" diye konuştu.
Şehit haberlerinin gelmediği bir Türkiye özlemi içinde olduklarını aktaran Çetin, “Son zamanlarda hepimizin yüreğini kanatan gelişmeler yaşanıyor. Özellikle Adana, Osmaniye ve Mersinde şehit vermede maalesef bir rekor yaşanıyor. Artık şehit cenazeleri gelsin ve anaların yüreği yansın istemiyoruz. Birlik, beraberlik, dayanışma, barış ve kardeşlik duygularının bir olduğu Türkiye beklentisi içerisindeyiz. Umarım en yakın zamanda bir daha şehit haberi almayacağımız bir Türkiye’ye kavuşuruz” şeklinde konuştu.

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam