Menü
Sosyal Medya
Arama
10 Aralık 2022 - Cumartesi
 • USD
  18.6524
 • EURO
  19.6444
 • Gram Altın
  1077.9648
 • Çeyrek Altın
  1740.9132
Adana 9 °C

Şefkatli annelerden Afrin’e gönül köprüsü

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK)’nin yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı ile teröristlerin temizlendiği Afrin’deki sivillere yönelik yardımlar devam ediyor. Adana’daki bir grup ev hanımı ördükleri atkı, bere, kazaklar ile topladıkları çorapları ve Afrin’deki ihtiyaç sahiplerine göndermek üzere Türk Kızılayı Adana Şubesi’ne teslim etti.
Adanalı kadınların, Afrin’deki güç durumdaki insanların üşümemesi için ‘değer olarak küçük; fakat anlam olarak büyük’ bu duyarlı davranışları takdirle karşılandı.

“Türk milletinin sırtı yere gelmez”
Hayırsever Adalet Yıldırım, Nurcan Sevinç ve Teslime Çağlayan’ın hazırladığı atkı, bere, kazak ve çorapları düzenlenen programda teslim alan Türk Kızılayı Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı, dün olduğu gibi bugünde milli meselelerde üzerine düşeni hakkıyla yerine getiren Anadolu’nun merhamet ve şefkat dolu yürekli annelerini tebrik ettiğini ifade etti.
Böyle fedakar annelere sahip Türk milletinin ve ordusunun hiçbir zaman sırtının yere gelmeyeceğini vurgulayan Saygılı, “Adanalı kadınlarımızın hünerli elleriyle dualar ve yüreklerini koyarak ördükleri bu ürünleri Afrin’deki ihtiyaç sahiplerine ulaştıracağız. Türk milletinin iyilik eli olan Kızılay bu merhametli bağışçılar sayesinde gönüllerde kandil yakmaya devam ediyor” dedi.

“Rahat uyuyamazdık”
Afrin’deki insanlar üşümesin diye, atkı, bere, kazak örerek ve çorap toplayarak Kızılay’a bağışta bulunan kadınlar adına konuşan Teslime Çağlayan ise “Afrin’deki kardeşlerimiz güç şartlarda çadırlarda barınırken biz burada rahat uyuyamazdık. El birliğiyle hazırladığımız bu ürünleri gönül rahatlığıyla Kızılay’a teslim ediyoruz. Adımıza bu hediyeleri Afrin’e ulaştıracak olan Kızılay’a teşekkür ederiz” diye konuştu.

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et