Menü
Sosyal Medya
Arama
23 Şubat 2020 - Pazar
  • USD
  • EURO
  • Gram Altın
  • Çeyrek Altın
Adana -18 °C

Sanata gönül veren hekimler

         30 Ağustos Zafer Bayramı: İzmir’de 41 Hekimi Fotoğraf Sergisi ile buluşturdu. 9 Eylül’de açılan sergi sanatseverlerin ilgisiyle karşılaştı. İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim Araştırma Hastanesi Başhekimlik Sergi Alanında açılan İzmir Sergisi, İzmir Büyükşehir Belediyesi Çetin Emeç Sanat Galerisi’nde sergilendi.

       İlki 14 Mart’ta Adana’da açılan ve Dr.Tuğrul Tunca tarafından yürütülen proje kapsamında “41 Hekim 41 Fotoğraf 41 Kere Maaşallah” sloganı ile start alan serginin 41 farklı ilde yer alması hedefleniyor. Türkiye’nin çeşitli illerinden doktorların vizörlerinden kağıda yansıyan bu çok renkli serginin İzmir sorumlusu Dr.Ufuk Akdıkan ; ‘’Değerli meslektaşlarımla çok özel bir günde, bir taraftan Mustafa Kemal'in başkumandanlığında zaferle sonuçlanan Büyük Taarruz'u andık, diğer taraftan da hekimler arası birlik ve beraberliği simgeleyen çok önemli bir sergi ile gündem oluşturduk”diyerek sanatseverleri İzmir sergisine davet etti.

       Serginin Adana bölümüyle ilgili bilgi veren Akdıkan, "Bizim ortak olduğumuz iki nokta var. Bir tanesi hekim olmamız, diğer yönümüz ise fotoğraf sanatına gönül vermemiz. Amacımız insanlara doktorların da görevleri dışında bir hayatlarının olduğunu göstermek ve herkese fotoğraf sanatını sevdirmek. Son dönemde sağlıkta şiddet epey gündemde. Biz de farklı bir açıdan sesimizi duyurmak istiyoruz.

       Biz de çektiğimiz fotoğraflarla Sağlıkta Şiddete Hayır diyoruz." dedi. Sergiye katılan doktorlar : Abdulhakim Arısoy, Ahmet Özkara, Ali Erhan Kılıçoğlu, Aslıhan Aktemel, Aslı Ünal Tunca, Ayhan Özkur, Ayhan Pınarlı, Ayşe Aslıhan Karcı, Cengiz Torun, Cengizhan Emre, Civan Koca, Dilek Dai Özcengiz, Eda Bengi Yılmaz, Elçin Yoldaşcan, Emel Öztürk, Emre Yengel, Ergün Karadağ, Erhan Kutsal, Ertuğrul Tanrıkulu, Fatih Çiftçi, Gamze Yücel Ergene, Goncagül Ayhan, Günhan Özerdem, Gürkan Mersin, Leyla Genç, Mehmet Kondakçı, Mehmet Sürer, Mesut Kurt, Muhammet Yıldız, Mustafa Ajlan Uçar, Muzaffer Temel, Mücahit Taşer, Naciye Batmaz, Neşe Çam, Nureddin Özdener, Seyfi Arslan, Şule Solmaz Köksal, Şükrü Güngör, Timur Yılmaz, Ufuk Akdıkan, Yakup Şahin….

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et