Menü
Sosyal Medya
Arama
8 Aralık 2022 - Perşembe
 • USD
  18.6665
 • EURO
  19.6531
 • Gram Altın
  1073.0997
 • Çeyrek Altın
  1733.0560
Adana 19 °C

Prof. Dr. Faruk Şen’ in Berlin Konferansında gündeme dair çarpıcı açıklamalrda bulundu

Türkiye Araştırmalar Merkezi eski başkanı, şu anki Türkiye - Avrupa Eğitim ve Bilimsel Araştırmalar Vakfı (TAVAK) Başkanı Prof. Dr. Faruk Şen, Almanya'nın başkenti Berlin'de, Türk- Alman İşverenler Derneği binasında "Berlinli gazeteciler tarafından yeni kurulan Alman Türk Gazeteciler Birliği'nin toplantısına katıldı”

WhatsApp Image 2022-09-28 at 18-25-59 (1)

Almanya’nın Başkenti Berlin’ de Türk- Alman İşverenler Derneği binasında Avrupa Türk Gazeteciler Birliği ( ATGB) Üyesi Gazeteci Ali Yıldırım’ ın organize ettiği, Berlin’de yaşayan Gazetecilerin, Halk Ozanı Şah Turna ve CHP Berlin Başkanı Kenan Kolatın’ da katıldığı konferansta konuşan Prof. Dr. Faruk Şen, Türkiye’nin en önemli üç sorunun birincisinin enflasyon, hayat pahalılığı, ikincisinin işsizlik üçüncüsü de politik kutuplaşma olduğunu belirtti.

Faruk Şen Türkiye’de önümüzdeki seçimin hayati önem taşıdığını, cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ne yapıp yapıp seçimi kaybetmemek için her şeyi her yolu deneyeceğini ve seçimin millet ittifakı İçin hiçte çantada keklik olmadığını söyledi.

Şen” Yunanistan’la olası bir çatışma çıkmazsa seçimler 14 Mayıs’ta 2023 te yapılacak ama Erdoğan kamuoyu araştırmalarında kaybettiğini görürse mutlaka seçimi ertelemeye çalışacak, bunun içinde Yunanistan’la küçük çaplı bir çatışma yeterli. Bunların dışında millet ittifakı büyük bir hata yapmazsa seçimlerde favoridir. Çünkü halk hayat pahalılığından bunalmış durumda. AK Parti hükümeti ise piyasaları rahatlatmak, EYT ları rahatlatmak İçin bol para basacak ve bu nedenle önümüzdeki yıl enflasyon yüzde 200 olabilir” dedi .

WhatsApp Image 2022-09-28 at 18-25-59 (2)

Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı olur ve uygulamalar değişirse Türkiye AB’ ye alınır ( burası fett olacak) Prof. Dr. Şen “ CHP Genel Başkanı, Millet İttifakının muhtemel Cumhurbaşkanı adayı Kılıçdaroğlu’nun seçimleri kazanması halinde, Cumhurbaşkanlığı döneminde Avrupa Birliği kriterleri yerine gelirse kesinlikle Avrupa Birliği’nin’ de Türkiye’yi Avrupa Birliğine alma şansının yüksektir. Türkiyedeki 7 milyon işsiz gencin çoğu Almanya’ya gelmek istiyor . Ama Almanlar Türklere büyük zorluklar çıkarıyorlar, vize verme oranı yüzde 15-20 lere düştü. Almanya bu konuda üç kağıt yapıyor. Türkiye maalesef 20 yıldır kötü yönetiliyor ve ümmet toplumu yapılmak isteniyor. Bu hükümet kalırsa AB de serbest dolaşım hakkı verilmeyecek, toplum daha da gerilecektir” dedi.

WhatsApp Image 2022-09-28 at 18-25-58

Haber: Mehmet Tanli

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et