Menü
Sosyal Medya
Arama
5 Haziran 2023 - Pazartesi
 • USD
  21.2446
 • EURO
  22.7556
 • Gram Altın
  1339.8648
 • Çeyrek Altın
  2224.1756
Adana 22 °C

Özdemir: "Türk Ocaklarımız, her daim Türk milletine hizmet vermeye hazırdır"

Türk Ocakları Adana Şube Başkanlığı görevine seçilen eğitimci Hamdi Özdemir, "Prensiplerimizi ve tüzüğümüzü benimseyip kabul eden bütün vatandaşlarımız, ırk ayrımı gözetmeksizin, bölücü, yıkıcı ve bozguncu olmadıktan sonra kuruluşumuzda kendisine yer bulabilir’’ dedi.
Türkçülük düşüncesini yaymak ve yaşatmak amacıyla kurulan Türk Ocakları’nın Adana Şube Başkanlığı görevine Hamdi Özdemir getirildi. 27 Ocak tarihinde gerçekleşen Genel Kurul Toplantısının ardından, 5 Şubat’ta yapılan görev dağılımıyla başkanlığa seçilen Özdemir, ilk olarak, "Türk Ocakları, asla bir ırkçılığın ve ayrımcılığın peşinde değildir" mesajını verdi. Özdemir, "Türk Ocağı’na üye olmak ya da faaliyetlerine katılmak için illa Türk olmak gerekmiyor. Kürt kökenli bir vatandaşımız da rahatlıkla aramızda ve etkinliklerimizde yer alabilir. Prensiplerimizi ve tüzüğümüzü benimseyip kabul eden bütün vatandaşlarımız, bölücü, yıkıcı ve bozguncu olmadıktan sonra, ayrım gözetilmeksizin kuruluşumuzda kendisine yer bulabilir’’ ifadelerini kullandı.

Önemli akademisyenler yetişti
Türk Ocakları’nın 1911 yılında kurulduğunu hatırlatan ancak köklü bir tarihe sahip olmasına karşın, günümüzde biraz pasif bir görüntü çizdiğini ifade eden Başkan Hamdi Özdemir, "Öyle görünüyor olsa da, aslında fikri yönden önder sayılabilecek, çok önemli akademisyen ve bilim insanları Türk Ocakları’nda yetişmiştir ve yetişmeye de devam etmektedir. Türkiye genelinde 84 şubeyle hizmet vermekteyiz. Türk Ocakları, belki kendisini anlatmakta ve vatandaşlara ulaşmakta sıkıntı yaşamış olabilir. Fakat her halükarda, Türk milletinin acısıyla üzülen, sevinciyle mutlu olan Türk Ocaklarımız, her daim Türk milletine hizmet vermeye hazırdır’’ dedi.

Üye sayısı binleri geçecek
2014 yılına kadar bin 470 üyesi olan ocağın, aynı tarihte yaşanan bir fesih olayından dolayı kayıp verdiğini dile getiren Özdemir, "Mevcut üyeliklerin tamamı geçersiz sayıldı. Sadece genel kurulu gerçekleştirecek kadar üye bırakılmıştı. Dolayısıyla, bugün resmi olarak 62 üyemiz bulunmaktadır. Fakat biz yüzlerce, binlerce Türk Ocaklı olduğunu biliyoruz. Önümüzdeki zaman diliminde üyeliği tekrar canlandıracağız. Binlerle ifade edilen sayıya erişeceğimize inanıyorum’’ diye konuştu.
Özdemir’in başkanlığındaki yeni dönemin ilk üyesi ise Cahit Bolat oldu. Üyelik formunu doldurup imzalayan Bolat, Türk Ocaklı olmaktan gurur duyduğunu söyledi.

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam