Menü
Sosyal Medya
Arama
25 Ekim 2021 - Pazartesi
 • USD
  9.7994
 • EURO
  11.4079
 • Gram Altın
  567.9781
 • Çeyrek Altın
  917.2846
Adana 16 °C

Osmaniye’nin “Simitçi Hanife Ablası” hayatını kaybetti

Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde en büyüğü üniversite öğrencisi olan 3 çocuğunu okutmak için yıllardır el tezgahında simit satarak geçimini sağlayan 52 yaşındaki Hanife Duğa geçirdiği rahatsızlıktan dolayı tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.
14 yıl önce ilkokula giden oğlunun yaz tatilinde aldığı simitleri satamadan eve dönüp üzüldüğünü görünce oğlu ile birlikte simit satarak başladığı simitçiliğe 3 çocuğunu okutmak için yıllardır devam eden Hanife Duğa bir süre önce rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı.
Beyin ameliyatı olan Duğa bir süredir tedavi gördüğü Adana’da hastanede hayatını kaybetti. Daha önce bazı kadın dernek ve kuruluşları tarafından da ödüllendirilen Hanife Duğa geçtiğimiz yıl anneler gününde Kadirli Belediyesi Kadın meclisi tarafından da yılın annesi seçilmişti. Vefat haberi ile Kadirli’yi yasa boğan Hanife Duğa’nın cenazesi ilçeye bağlı Şabablı köyü Gülistan mezarlığında toprağa verildi.

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et