Menü
Sosyal Medya
Arama
6 Aralık 2022 - Salı
 • USD
  18.6405
 • EURO
  19.5721
 • Gram Altın
  1062.4553
 • Çeyrek Altın
  1715.8653
Adana 19 °C

Ortaokul öğrencileri hukuki süreçler hakkında bilgi aldı

Mersin’de ortaokulu öğrencileri Mersin Adliyesini ziyaret ederek hukuki süreçler hakkında bilgi aldı. Öğrenciler ayrıca Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Ercan’ı da ziyaret edip adliye, duruşmalar ve cezalar hakkında bilgi edindi.
Viranşehir 75. Yıl Ortaokulu öğrencileri, meslekleri tanıma etkinlikleri kapsamında öğretmenleri nezaretinde Mersin Adliyesini ziyaret etti. Adliyeyi gezen öğrencilere, giriş kattaki mahkemeler, hukuk ve ceza ön büroları hakkında bilgi verildi. Adliyedeki PTT ve banka işlemleri hakkında da bilgilendirilen öğrenciler, icra daireleri, konferans salonunu, personel ve hakim savcı yemekhanesini de gezdi.
Ziyaret kapsamında Mersin Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Ercan’ı da makamında ziyaret eden öğrenciler, adliye, duruşmalar ve cezalar hakkında bilgiler aldı. Hakimlik ve savcılık mesleği hakkında da öğrencileri bilgilendiren Ercan, öğrencilerin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Ziyaret sonunda Ercan, öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et