Menü
Sosyal Medya
Arama
4 Haziran 2023 - Pazar
 • USD
  20.9682
 • EURO
  22.4475
 • Gram Altın
  1313.6409
 • Çeyrek Altın
  2180.6439
Adana 21 °C

Orman Mühendisleri Genel Kurulu’nda Başkan Sözlü’den ’Türklük’ vurgusu

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Orman Mühendisleri Odası Doğu Akdeniz Şubesi 14. Olağan Genel Kurulu’na katıldı.
Genel Kurul’da konuşan Başkan Hüseyin Sözlü, demokratik kültür içerisinde yarışmanın önemli olduğunu ifade ederek, "Türkiye medeniyet çıtasını yakalayacaksa bunu mühendisleri ile birlikte başaracaktır" dedi.

"Anlaşmazlığın olduğu yerde mühendisleri öne çıkarın"
Orman Mühendisleri Odası Doğu Akdeniz Şubesi 14. Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi. Genel Kurula MHP Adana Milletvekili Seyfettin Yılmaz, CHP Adana Milletvekili İbrahim Özdiş katıldı. Başkan Hüseyin Sözlü, genel kuruldaki konuşmasında demokratik kültür içerisindeki yarışta böyle önemli bir kadroyu Adana’da ağırlamaktan dolayı bahtiyar olduğunu ifade ederken artık federasyonlarda seçim yapılmadığını, işaret edilen isimler olduğunu, yarışabilmenin önemli bir nimet olduğunu söyledi.
Bir ziraat mühendisi olarak orman mühendislerini mesleki açıdan yakın gördüğünü söyleyen Başkan Hüseyin Sözlü, "Mühendislerle kolay anlaşırım. Hayat felsefemdir hangi görüşten ideolojiden insan varsa onların anlaşamadığı yerde onların mühendis olanlarını öne çıkarın emin olun ki uzlaşma kolay olur" diye konuştu.

"Liyakata, ehliyete bakmak gerek"
Hangi iş, hangi branş olursa olsun liyakat ve ehliyetin ön planda olması gerektiğini vurgulayan Başkan Sözlü, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Antalya’da gerçekleştirilen il ve ilçe başkanları toplantısında söylediği sözlere destek olarak, "Genel başkanımız biraz evvel ifade etti. Türk kavramı birilerine kızarak ortadan atılacak bir şey değil. Türklükle davası olan haçlıdan bu zaman kadar Müslüman kisvesi altında da birileri hep oldu. Fetullah Gülen Türklüğe hizmet için değil Türklükle mücadele edenlerin tarafında olup ihanet şebekesinin ortağı oldu ve dindarlığı ile yıllarca alkışlandı bu ülkede. Dindarlık ölçü değil liyakata, ehliyete bakmak gerek" şeklinde konuştu.

"Çağdaş toplumlar inanç ve köken üzerine değerlendirme yapmazlar"
Çağdaş toplumların inanç ve köken üzerine değerlendirme yapmadıklarını söyleyen Sözlü, "İslamofobi var dediğimiz Hollanda’nın en büyük ikinci şehrinin belediye başkanı bir Müslüman. Hristiyanlığın lider ülkelerinden İngiltere’nin başkentinde Müslüman bir belediye başkanı var. Medeniyet çıtasını yakalayanlar inançla kökenle artık değerlendirmelerden uzak duruyorlar. Türkiye hızla bu noktaya gelecektir. Bunu sağlayacak olanlar da bu ülkenin mühendisleri olacaktır. Türklük kavramı ile kavgası olanlar Allaha çok şükür hizaya geliyorlar" dedi.

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam