Menü
Sosyal Medya
Arama
4 Haziran 2020 - Perşembe
 • USD
  6.7400
 • EURO
  7.5586
 • Gram Altın
  369.1418
 • Çeyrek Altın
  596.1640
Adana 16 °C

Optik gözlük adaptasyonunda hayatı kolaylaştıran teknoloji

        Uzak ve yakını bir arada net göstermeye yarayan progressive cam dizaynlarında görme ile ilgili uzak, orta ve yakın alan olarak üç ana bölüm bulunuyor. Camın yanal alanlarında yer alan dördüncü bölüm olan periferik (puslu) alan ise son kullanıcıların işini, dizayna adapte olma konusunda daha da zorlaştırıyor.

Uzak alandan yakın alana doğru artan numara geçişlerinde gözlerde adaptasyon süreci gerekebiliyor. HOYA’nın patentli üretim teknolojisi “Stable View Enhancer” (Sabit Görüş Artırma), bu adaptasyon sürecini en aza indiriyor ve son kullanıcıya kusursuz bir görüş için zemin hazırlıyor. Görüş teknolojileri alanında dünya lideri HOYA’nın Türkiye Üretim Direktörü Serkan Can, özellikle merdiven inip çıkarken görüşte dalgalanmalardan veya bozulmalardan şikayetçi olan progressive cam kullanıcılarının, adaptasyon sürecinde bu duruma bağlı olarak güvensizlik ve rahatsızlık hissettiklerini belirtiyor.

HOYA’nın görüş bozulmalarını düzelten dijital ölçüm yöntemi olan “Stable View Enhancer” teknolojisi sayesinde bu sorunun üstesinden geldiklerini belirten Can, ‘Kullanıcıların yürürken, merdiven inip çıkarken veya benzer ortamlarda karşılaştığı sallanma ve dalgalanma hissini bertaraf eden teknolojisi HOYA’nın Balansis, LifeStyle 3, MyStyle V+ ve MySelf gibi progressive ürünlerine uygulanabiliyor.

Kullanıcının hayatı ne kadar aktif olursa olsun, görüşünü sabit kılan patentli teknolojisi, sadece progressive ürün gamına uygulanmakla kalmıyor, aynı zamanda üstün optik görüş için Nulux Identity ve Sync III gibi bazı tek odaklı camlarda da hayatı kolaylaştırıyor. ‘ diyor.

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et