Menü
Sosyal Medya
Arama
15 Temmuz 2020 - Çarşamba
 • USD
  6.8609
 • EURO
  7.8258
 • Gram Altın
  399.4426
 • Çeyrek Altın
  645.0998
Adana 28 °C

“Öğrencilerimizi çiçeklerlekarşılayacağız”

        Pandemi sonrası normalleşme çalışmalarını sürdüren Kıbrıs İlim Üniversitesi (KİÜ); öğrenci ve ailelerin sağlığı için Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu akademisyenlerinden gönüllü hekimler oluşturdu. KİÜ Mütevelli Heyet Başkanı Selman Arslanbaş; üniversitenin sosyal tesislerini öğrencilerin sağlığını kontrol altında tutmak için karantina merkezi olarak kullandıklarını söyledi. Arslanbaş, “Kıbrıs İlim Üniversitesi Ailesi olarak pandemi dönemi boyunca öğrencilerimizi ailelerine kavuşturmak için bütün süreci en ince ayrıntısına kadar planladığımızı biliyorsunuz. İlk günden itibaren anlık bilgilendirme sistemi kurarak süreçle ilgili bilgi paylaşımını hayata geçirmiş, her hafta öğrenci evi ve yurtlarına gerekli ziyaretlerde bulunarak günlük gıda ve erzak ihtiyaçları karşılamıştır.

Gerektiği durumlarda sosyal tesislerini öğrencilerinin sağlığını kontrolde tutmak amacıyla karantina merkezi olarak kullanmış, adadan ayrılacak öğrencilerinin sağlıklı koşullarda ulaşım görebilmesi için transferlerini ve gereken özeni sağlamıştır. Öğrencilerimizin ve ailelerinin sağlığı için Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu akademisyenlerimizden gönüllü hekimler oluşturup günlük sağlık takipleri de tarafımızca yapılmıştır” dedi.

                 “AİLE BAĞIMIZIN SORUMLULUĞUNU HER ZAMAN YERİNE GETİRECEĞİZ”

Öğrencileri havaalanında karşılayacaklarını, karantina kuralı gereği 14 gün tesislerde ve yurtlarda konaklamalarını sağlayacaklarını ifade eden Arslanbaş, şunları kaydetti: “Kaygı ve korku duygu durumunu kontrol altına alabilmek için Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Merkezi gibi tüm merkezlerimizden yararlanmaları ve psikolojik sağlamlıklarını kontrolde tutmak için oturumlar düzenlenmiştir. Alınan ve/veya alınacak kararlar doğrultusunda şunu belirtmek isteriz ki, KİÜ öğrencisi ile kurduğumuz aile bağımızın sorumluluğunu her zaman yerine getireceğimizi yinelemek isterim. Öğrencimiz adaya geldiği ilk andan itibaren bize emanettir. Tarafımızca havalimanından karşılanacak, 14 gün karantina kuralı gereğince kontrolümüz doğrultusunda tesislerimizde ve yurtlarımızda ücretsiz konaklamalarını sağlayacağız. Önce Sen felsefesini yaşatarak öğrenmeyi ilke edinmiş bir üniversiteyiz. Biz bir aileyiz. Birlikte olunca güzeliz.”

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et