Menü
Sosyal Medya
Arama
8 Şubat 2023 - Çarşamba
 • USD
  18.8351
 • EURO
  20.2093
 • Gram Altın
  1136.7680
 • Çeyrek Altın
  1835.9585
Adana 6 °C

Nusret de Kimmiş?!" Dedirtecek Başarılarıyla Kendine Hayran Bırakan Şef: Hazer Amani

Bizleri ekranlara kitleyen Master Chef yarışmasında tüm karizmasıyla dikkatleri çeken isim o! Gelin Acun Ilıcalı'nın havada kaptığı bu etkileyici adamı yakından tanıyalım! Acun Ilıcalı'nın son bombası Master Chef programında duruşu, karizması ve karakteriyle dikkat çeken biri var.

Hazer Amani! Aslında onun kariyer ve eğitim geçmişi görünenden daha derin ve ilginç! O sağlam duruşunu destekleyen başarıları var ardında! Yemeklerinin namını duyan Acun Ilıcalı ve ekibinin düzenlediği televizyon ekranlarında yayına giren Master Chef Türkiye programında jüri ve sunucu olan Amani, eşsiz tecrübelerini bizimle paylaşacak.

Dünyaca ünlü sanatçılara yemeklerini, sosyal medyada popülerlik savaşına girmeden yaptı. Lezzetli yemeklerini birçok dünyaca ünlü sanatçıya tattıran Amani aralarında Elton John, Oprah Winfrey gibi isimler de yer aldığı uzun bir listeye sahip. Şöhret kokan isimlerin arasında en çok Kate Moss'a yemek yaparken heyacanlanmış. Bizi düşüncesi bile heyecanlandırdı.

Ayrıca 600 kişilik bir yemekten sonra Nelson Mandela, Amani'nin elini sıkmış. Başarısı ve yeteneği de asla tartışmaya açık değil! Hazer Amani, 2011 yılında ''En Yaratıcı Şef'' ödülünü aldı. Yaptığı yemekler Louvre Müzesinde tablo gibi sergilenecek güzellikte. Mutfağı bir sanat atölyesinden farksız! Yeni tatları keşfetmek için Amani gibi cesur olmak lazım.

Farklı lezzetleri ortaya çıkarmayı seven şefimiz, tariflere bağlı kalmayarak, Türk mutfağına yeni lezzetler kattı. 25 dakika buharda rezeneyle beklettiği kalkan tandırının üstüne rakı sosu yapmak, elbette ki yaratıcılık ister. Bebek'te ancak üç beş tur atanların, rezervasyon yaptırabildiği bir restoranın da baş şefi...

 Türkiye'nin en lezzetli restoranı olan ve tam 22 milyon euro harcanan Chilai Restoranın baş şefi olan Amani, beraberinde 27 kişi ile çalışmakta. Başarıları su böreği gibi kat kat.

Hazer Amani aynı zamanda, Ataşehir bölgesinde Fireroom adında bir restoranın da sahibi. İstanbul'da bir ilk olan konseptiyle restoranının sundukları ise oldukça farklı.

Türk sokak lezzetlerini, hijyenik ve yaratıcı bir şekilde sunan, Hazer Amani amacını şu sözlerle ifade etti, ''Birçok kişi hijyen ve yeme şartları uygun olamadığından, sokak lezzetlerinden mahrum kalıyor. Bizler de bunu restoran haline getirerek, hijyenik bir ortamda takdim ediyoruz." Masterchef programının suncusu, aynı zamanda jürisi olan Hazer Amani'nin başarı öyküsünün, arkasındaki kendini geliştirme azmine siz de hayran kalacaksınız! İran asıllı Hazer Amani, TED Ankara Kolejindeki eğitimini tamamladıktan sonra, ODTÜ'nün sosyoloji bölümünden mezun oldu.

Aşçılık eğitimini Cordon Bleu'de tamamlayan başarılı aşçı, okulunu birincilikle bitirdi. 9 senesini Güney Afrika'da geçirdi. Daha sonrasında Cape Wine Academy'de 4 yıl dünya şarapları ve şarap yetiştiriciği üzerine okudu. Yani sizin anlayacağınız bu iş Amani'den sorulur.

Master Chef Türkiye'den bahsetmeden de geçmek olmaz. Binlerce başvuru yapılan yarışmada, tek tek değerlendirilen yarışmacı adaylarından 30 tanesi yarışmaya hak kazandı.

14 haftanın sonunda yarışmanın hem sunucusu hem de jüri üyesi olan değerli şeflerimiz, 30 kişi arasından Master Chef'i belirleyecek. Yeni sezonda başarısını hayretle ve gururla takip edeceğimiz şefin, mutfağımıza yaptığı yaratıcı katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz.

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et