Menü
Sosyal Medya
Arama
30 Mart 2023 - Perşembe
 • USD
  19.1544
 • EURO
  20.7568
 • Gram Altın
  1208.9070
 • Çeyrek Altın
  2006.7856
Adana 10 °C

Mezitli’nin yaşlıları sosyal yaşama katılıyor

Mezitli Belediyesince, yaşlı ve kimsesizlere yönelik uygulamaya geçirilen ‘Evde Yaşlı Bakım Hizmeti’, ilçede yaşayan ihtiyaç sahibi vatandaşların yüzünü güldürüyor.
Mezitli Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, ilçede, sosyal güvencesi olmayan ve maddi durumu kötü olan yaşlı vatandaşlara yönelik ’Evde Yaşlı Bakım Hizmeti’ başlatıldı. Menderes Mahallesi Milli Egemenlik Caddesi’nde açılan büroda çalışmalarını yürüten ’Evde Yaşlı Bakım Hizmeti’ uygulaması, şimdiden büyük beğeni toplamaya başladı. Deneyimli personellerle çalışmalarını yürüten uygulama, mahalle muhtarları ile koordineli çalışıyor. Kriterlere uygun vatandaşların yaşadıkları evlerin fiziki şartları iyileştirilerek daha iyi ortamlarda yaşamalarına imkan sağlanıyor. İhtiyaç sahibi vatandaşlar, evlerinde ekipler tarafından ziyaret ediliyor. Yaşlı ve bakıma muhtaç vatandaşlara yalnız olmadıkları duygusunu da veren uygulama, aynı zamanda psikolojik destek te sağlamayı amaçlıyor.
Halkla İlişkiler Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerin de destek verdiği bakım hizmeti, ilçedeki yardım amaçlı kurulan dernekler ve duyarlı vatandaşlar tarafından yine mahalle muhtarları aracılığı ile belirlenen vatandaşlara hizmet sunuyor.
"Yaşlıların yaşamını kolaylaştırmayı hedefliyoruz"
’Evde Yaşlı Bakım Hizmeti’ uygulamasının, ihtiyaç sahibi yaşlı vatandaşlara çok yönlü hizmet verdiğini söyleyen Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, hizmette sınır tanımayan faaliyetler yürüttüklerini belirtti. Tarhan, “Mezitli’de sosyoekonomik durumunu tespit ettiğimiz yaşlı ve tek başına yaşayan hasta, yardıma muhtaç vatandaşlarımızın günlük yaşamlarını kolaylaştırmayı hedefliyoruz. Başlattığımız yeni uygulamayla, ihtiyaç sahibi vatandaşımızın sağlık kontrolünü yapıyor, kişisel bakımlarına yardımcı oluyor, yaşadıkları ortamı en uygun hale getiriyoruz. Bunun yanında yaşlılarımıza sadece sağlık hizmeti değil gıda, yakacak, giyim yardımı da sağlıyoruz. İlçemizdeki tüm ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza yardım elimizi uzatmaya çalışıyor, yaşlılarımıza sağlıklı ve huzurlu bir yaşam sürdürmelerini diliyorum” dedi.

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et