Menü
Sosyal Medya
Arama
9 Şubat 2023 - Perşembe
 • USD
  18.8382
 • EURO
  20.2322
 • Gram Altın
  1138.7418
 • Çeyrek Altın
  1840.3791
Adana 10 °C

Mezarlıklara 4 milyon 342 bin liralık yatırım

Adana Büyükşehir Belediyesi, 5 ilçedeki 9 mezarlıkta 4 milyon 342 bin liralık yatırım gerçekleştiriyor.
Adana Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Daire Başkanlığı, Ceyhan, İmamoğlu, Yüreğir, Seyhan ve Çukurova ilçelerindeki 9 mezarlıkta gasilhane, namazgah, abdesthane, musalla taşı, tuvalet, parke taş yol, tel çit ve yağmur suyu kanallarının yapımına start verdi. Ceyhan ilçesine bağlı Kızıldere, Mercimek ve Durhasandede mahalle mezarlıkları, İmamoğlu ilçesinde merkez mezarlığı, Yüreğir ilçesinde Asri Mezarlık, Seyhan ilçesinde Kayışlı ve Karayusuflu mezarlıkları ile Çukurova ilçesinde Kabasakal Mezarlığı’nda planlanan yenilemelerin toplam yatırım tutarı 4 milyon 342 bin lira olarak hesaplandı.
Adana’nın en büyük mezarlıkları arasında ilk sıralarda gelen Kabasakal Mezarlığı’nda 2 bin 500 metre uzunluğundaki yağmur suyu kanalının ıslahı gerçekleştirilirken, olası taşkınların önlenmesi için ihtiyaç duyulan yerlere menfezlerin montajına geçildi. Kanal düzenlemesinin yanı sıra Kabasakal Mezarlığı içindeki ara yollarda 40 bin metrekare kilitli parke taş yol ve 20 bin metrekare bordür döşemesiyle kabristan ziyaretine gelen vatandaşların ulaşımı kolaylaşacak.
Mezarlıklar Daire Başkanlığı ekipleri, muhtelif mezarlıklarda ise yıl içinde 40 bin metrekare kilitli parke taş ve 20 bin metrekare bordür döşeme işlerini tamamlamış olacak.

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et