Menü
Sosyal Medya
Arama
6 Haziran 2023 - Salı
 • USD
  21.3015
 • EURO
  22.8043
 • Gram Altın
  1344.3096
 • Çeyrek Altın
  2231.5539
Adana 19 °C

METEM-DER’den laboratuvar desteği

Mersin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Mezunları Derneği’nin (METEM-DER) kurucuları, okullarına yeni nesil diyagnostik laboratuvar yaptırdı.
Mersin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ndeki laboratuvarın açılışına, METEM-DER Başkanı ve Arbel A.Ş Yönetim Kurulu Başkan yardımcısı Hasan Arslan, Akdeniz Belediye Başkanı Muhittin Pamuk, Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca, METEM-DER yöneticileri ve öğrenciler katıldı. Açılışta derneğin kuruluş amaçlarından bahseden METEM-DER Başkanı Hasan Arslan, “Okuldan mezun olan ve olacak arkadaşlarımıza kardeşlik çerçevesinde kaynaşmaları ve onlara destek olarak iş arayanlar yeni iş alanları yaratmak ve iş imkanları sağlamaktır. Okul yönetimi ve velilerle ilgili kuruluşlara iş birliği yaparak okulda verimli ve sağlıklı bir eğitim ve öğretim yapılabilmesi için gerekli koşulların yaratılmasına katkıda bulunmaktır. Üretim yöntemleri ile iş hayatındaki gelişmelere paralel olarak dinamik bir yapı sergileyen mesleki ve teknik eğitimin önemi giderek artmakta ülkemiz güçlenmekte üretime yönelik insan gücü ihtiyacı düşünüldüğünde yetişmiş eleman eksikliğini giderecek işsizliği azaltacak nitelikli eleman yetiştirmek için mesleki ve teknik eğitimin kalitesinin arttırılmasına yönelik olarak yapılacak yatırımlar büyük önem kazanmaktadır” dedi.
Laboratuvarın otomotiv sektörünün günümüz teknolojisiyle donatılmış bir ders atölyesi olduğunu dile getiren Arslan, “Okulumuza yapmış olduğu bu laboratuvardan dolayı yönetim kurulu üyemiz Dostlar Otomotiv yöneticisi Murat Bilim kardeşime duyarlılığı ve mezun olduğu okula katkısından ötürü kendisine ve ailesini tebrik ediyorum. Sevgili öğrenciler 40 yıl önce biz de sizler gibi bu sıralarda eğitim gördük. Bizim dönemimizde mezun olanlar yönetim kurulumuzdaki arkadaşlar Mersin’e yön veren bir çok STK’ların başkanı durumuna gelmiştir. Biz o dönemlerde acaba ne olacağız diye düşünürken bu noktaya gelebiliyorsak sizlerde önümüzdeki yıllarda daha yüksek noktalara geleceğinize inanıyorum” şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından yeni nesil diyagnostik laboratuvarın açılışı gerçekleştirildi.

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam