Menü
Sosyal Medya
Arama
1 Nisan 2023 - Cumartesi
 • USD
  19.1995
 • EURO
  20.8102
 • Gram Altın
  1215.9889
 • Çeyrek Altın
  2018.5416
Adana 18 °C

MESKİ, merkezde yeni pompayı devreye aldı

Mersin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü, merkez pompa atıksu terfi istasyonunun kapasitesini artıran yeni pompayı devreye aldı.
MESKİ Genel Müdürlüğü Kanalizasyon Dairesi Başkanlığına bağlı merkez atıksu terfi istasyonunda bulunan mevcut pompaların yaklaşık 25 yıldır çalışıyor olması sebebiyle, eski pompaların yerine, daha verimli, daha az enerji tüketen ve daha az gürültülü çalışan tipte 550 kilovat, 9 bin 400 ton/saat’lik pompa Mersinlilerin hizmetine sunuldu. Hizmete alınan yeni pompa ile daha az enerji harcanarak eski pompanın bastığı debinin 3 katından daha fazla debi basılacak. Yıllık 407 bin 400 lira enerji tasarrufu sağlayacağı hesaplanan yeni pompa ile gürültü ve titreşimli çalışma sorunu da ortadan kaldırılmış olacak. Özellikle kış aylarında meydana gelen aşırı yağışlarda oluşan yüksek debili atıksuların iletimi konusunda yaşanan sıkıntılar yeni pompanın devreye alınmasıyla ortadan kaldırılırken, sağlanacak enerji tasarrufu ile pompa maliyetinin yaklaşık 1 sene içerisinde karşılanması öngörülüyor.

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et