Menü
Sosyal Medya
Arama
1 Nisan 2023 - Cumartesi
 • USD
  19.1995
 • EURO
  20.8102
 • Gram Altın
  1215.9889
 • Çeyrek Altın
  2018.5416
Adana 19 °C

Mersinli öğrencilerden Mehmetçiğe bir kamyon su

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Afrin’de yürütülen Zeytin Dalı Harekatı’na destek amacıyla Mersin’in Erdemli ilçesinde bir ortaokuldaki öğrenci, öğretmen ve veliler tarafından Mehmetçiğe bir kamyon dolusu su gönderildi.
Afrin’de gerçekleştirilen Zeytin Dalı Herakatı’na katılan asker ve polislere destekler sürüyor.
Erdemli’de bulunan bir ortaokulda bugün gerçekleştirilen etkinlikte gönüllü öğretmenler, öğrenciler ve veliler Afrin’de sınırda bekleyen asker ve polislere bir kamyon dolusu su gönderdi. Ayrıca öğrencilerin kendi duygularını dile getirdikleri mektup ve şiirleri de Türk bayrağı figürlü bir kutunun içine konulup Mehmetçiğe gönderildi.
Öğrencilerden Zehra Günaydın, “Bugün Mehmetçik ağabeylerimize okulumuzla beraber su gönderiyoruz. Onları çok seviyoruz. Allah yar ve yardımcıları olsun” dedi.
Yasin Ceylan adlı öğrenci de, “Mehmetçiklerimize bir kamyon su gönderiyoruz. Allah’ım onlara yardım eylesin” diyerek konuşmasını asker selamı ile bitirdi.
Öğrenci velilerinden Yusuf Günaydın ise “Afrin’de bizim için savaşan polis ve Mehmetçiklerimize önce kucak dolusu sevgiler sonra da bir kamyon dolusu su gönderiyoruz, kana kana içsinler. İnşallah tez zamanda kazasız belasız dönerler. Allah yavrularımızı ailelerine bağışlasın” dedi
Öğrenciler Mehmetçik için kaleme aldığı duygu yüklü şiirleri de okudu.

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et