Menü
Sosyal Medya
Arama
21 Mart 2023 - Salı
 • USD
  19.0260
 • EURO
  20.3879
 • Gram Altın
  1213.5782
 • Çeyrek Altın
  1959.9288
Adana 10 °C

Mersinli gazi ve şehit asker ailelerine Adana'dan yardım eli uzandı

Mersin Gazi ve Şehit Asker Ailelerine Yardım Derneği'nin bir süredir sıkıntısını yaşadığı kira sorunu çözüldü.

Dernek Başkanı Suna Ünlüselek, "Bir hayırseverin bize yardım eli uzatması onur verici.

Şehit yakını ve gazilere sahip çıkmak her vatandaşın görevi.

Ancak Mersin'de son dönemde yerel yönetimlerden yeterli ilgiyi görememek bizi üzdü" dedi.

"23 yıldır ne insanlar geldi, geçti" Ünlüselek dernek olarak 1995 yılından bu yana faaliyette olduklarını ve Mersin'de önemli çalışmalara imza attıklarını belirterek şunları söyledi; "20 yıldan fazla bir zamandır dernek olarak Mersin'de gazilerimiz ve şehit yakınlarımıza sahip çıkmaya çalışıyoruz.

Bu süre içinde neler yaşadık biz bile unuttuk. 23 yıl içinde ne insanlar gelip geçti bu dernek çatısının altından. Ancak tüm enerjimizi şehit yakını ve gazilerimize verirken, bir anda kendi derdimize ağlar olduk.

Kiramızı ödeyemez, derneğin faturaları ile boğuşur gördük kendimizi.

Eskiden ihtiyaçlarımız yerel yönetimler tarafından giderilirdi. Ancak şimdi belediye başkanlarının kapısına bile yaklaşamaz olduk

"Derneğimizi açamıyorduk" Sıkıntılı süreçte sesimizi Adana Yumurtalık Yeşilköy'den bir Alevi kanaat önderi duydu ve bize derman oldu. Bu anlamda yardımlarını esirgemeyen hayırsever Mehmet Güven'e teşekkür ederim. Kiralarımız ödendi.

Sıkıntımız giderildi.

Hiçbir karşılık beklemeksizin bize yardımcı oldu. Ama gönül isterdi ki bu yardım Mersin'den insanlarından, bu kentte para kazananlardan gelsin. Büyükşehir Belediye Başkanı'ndan gelsin. Alt birim belediye Başkanlarından gelsin. Derneğimizi açamaz duruma gelmiştik."

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et