Menü
Sosyal Medya
Arama
1 Aralık 2022 - Perşembe
 • USD
  18.6636
 • EURO
  19.4534
 • Gram Altın
  1062.4148
 • Çeyrek Altın
  1715.7999
Adana 16 °C

Mersin’de "Mehmetçiğe Bir Yudum Su" kampanyası

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Afrin’de yürütülen "Zeytin Dalı Operasyonu"na Mersin’in Erdemli ilçesindeki esnaf, düzenledikleri “Mehmetçiğe Bir Yudum Su” kampanyası ile destek oldu.
10 gün içerisinde toplanan yaklaşık 200 ton su 17 kamyonla sınır bölgesinde elleri tetikte bekleyen asker ve polislere ulaştırılmak üzere Hatay’a gönderildi.
Erdemli esnafından Mustafa Aydoğdu, “10 gün önce başlatmış olduğumuz ’Mehmetçiğimize bir yudum su’ kampanyası bugün itibariyle son buldu. Allah’ın izniyle şu ana kadar 17 kamyon su topladık, desteğini esirgemeyen herkese çok teşekkür ederim” dedi.
Esnaftan Deniz Güzeldağ ise, “Yardımda bulunan herkesten Allah razı olsun. Burada biz tek yumruk olduk. Bizler şehit olmak için doğmuş mücahitleriz. Bugün cepheye gidemiyorsak bu şekilde destek veririz. Yaşasın Türkiye” diye konuştu.
Samet Esergül de, “Oraya gittiğimizde askerlerimizin ihtiyaçlarını gördük. Buraya döndüğümüzde yeniden bir kampanya başlattık. Daha önce 3 bin 600 litre su götürmüştük. Şimdi ise 17 kamyon su toplanmış oldu. Biz her zaman devletimizin, askerimizin, vatanımızın emrindeyiz” dedi.

Toplanan su dua ile gönderildi
Esnaf tarafından toplanan yaklaşık 200 ton su, Erdemli Cumhuriyet Meydanı’nda Erdemli Müftüsü Mahmut Sami Türkmenoğlu’nun yaptırdığı birlik ve beraberlik duasıyla Hatay’a ulaştırılmak üzere yola çıktı.
Duaya Erdemli Kaymakamı Avni Kula, Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Emniyet Müdürü Ahmet Şahingözlü, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mesut Yıldız, MHP İlçe Başkanı Bekir Özsu ile esnaf ve vatandaşlar katıldı.
Duanın ardından Türk bayrakları ve zeytin dalı asılan 17 kamyon su Hatay’a doğru yola çıktı.

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et