Menü
Sosyal Medya
Arama
4 Temmuz 2022 - Pazartesi
 • USD
  16.7699
 • EURO
  17.4923
 • Gram Altın
  975.9774
 • Çeyrek Altın
  1576.2035
Adana 21 °C

Mersin Valiliği’nden dolandırıcılık uyarısı

Mersin Valiliği, Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı (YİKOB) yöneticileri ve müdürlerinin adı kullanılarak yapılmak istenilen dolandırıcılık olaylarına karşı vatandaşları uyardı.
Mersin Valiliği’nden yapılan açıklamada, son zamanlarda kötü niyetli kişilerce YİKOB Başkanlığı, YİKOB Başkanı Vali Yardımcısı Süleyman Deniz ve birim müdürlerinin adları kullanılarak YİKOB’ta iş yapan yüklenicilerden para istenilmek suretiyle dolandırıcılık teşebbüsünde bulunulduğuna dair duyumlar alındığı belirtildi.
YİKOB Başkanlığı dahil herhangi bir kamu kurumunun vatandaşlardan, iş adamlarından, esnaftan veya meslek odaları gibi kurum ve kuruluşlardan telefon veya diğer iletişim yollarıyla herhangi bir amaçla yardım toplama gibi bir talebi ve yöntemi bulunmadığı vurgulanan açıklamada, "Valiliğimiz, YİKOB Başkanlığımız, YİKOB Başkanı ya da birim müdürleri adı kullanılarak telefon ve benzeri yöntemle yardım toplamaya çalışan dolandırıcılara kesinlikle itibar edilmemesi, tedbir amaçlı olarak böyle bir durumla karşılaşan vatandaşlarımız ile kuruluşların valiliğimiz ile görüşerek durumu bildirmeleri ve hemen 112 acil çağrı merkezi numarası ile İl Emniyet Müdürlüğü’ne veya İl Jandarma Komutanlığı’na ihbarda bulunulması hususu, kamuoyuna saygıyla duyurulur" denildi.

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et