Menü
Sosyal Medya
Arama
1 Aralık 2022 - Perşembe
 • USD
  18.6235
 • EURO
  19.4197
 • Gram Altın
  1064.2582
 • Çeyrek Altın
  1718.7770
Adana 16 °C

Mersin Valiliği’nden dolandırıcılık uyarısı

Mersin Valiliği, Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı (YİKOB) yöneticileri ve müdürlerinin adı kullanılarak yapılmak istenilen dolandırıcılık olaylarına karşı vatandaşları uyardı.
Mersin Valiliği’nden yapılan açıklamada, son zamanlarda kötü niyetli kişilerce YİKOB Başkanlığı, YİKOB Başkanı Vali Yardımcısı Süleyman Deniz ve birim müdürlerinin adları kullanılarak YİKOB’ta iş yapan yüklenicilerden para istenilmek suretiyle dolandırıcılık teşebbüsünde bulunulduğuna dair duyumlar alındığı belirtildi.
YİKOB Başkanlığı dahil herhangi bir kamu kurumunun vatandaşlardan, iş adamlarından, esnaftan veya meslek odaları gibi kurum ve kuruluşlardan telefon veya diğer iletişim yollarıyla herhangi bir amaçla yardım toplama gibi bir talebi ve yöntemi bulunmadığı vurgulanan açıklamada, "Valiliğimiz, YİKOB Başkanlığımız, YİKOB Başkanı ya da birim müdürleri adı kullanılarak telefon ve benzeri yöntemle yardım toplamaya çalışan dolandırıcılara kesinlikle itibar edilmemesi, tedbir amaçlı olarak böyle bir durumla karşılaşan vatandaşlarımız ile kuruluşların valiliğimiz ile görüşerek durumu bildirmeleri ve hemen 112 acil çağrı merkezi numarası ile İl Emniyet Müdürlüğü’ne veya İl Jandarma Komutanlığı’na ihbarda bulunulması hususu, kamuoyuna saygıyla duyurulur" denildi.

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et