Menü
Sosyal Medya
Arama
1 Aralık 2022 - Perşembe
 • USD
  18.6441
 • EURO
  19.4290
 • Gram Altın
  1061.5012
 • Çeyrek Altın
  1714.3244
Adana 16 °C

Mersin Valiliği Kıbrıs Muharip Gazilerini KKTC’ye gönderiyor

Mersin Valiliği, İl Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı aracılığıyla kentte ikamet eden 25 Kıbrıs gazisini, eşleri ile birlikte 44 yıl aradan sonra KKTC’ye gönderiyor.
Bu çerçevede gaziler ve eşleri ile İl Sosyal Yardımlaşma Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyet üyelerinin katılımıyla toplantı düzenlendi. Toplantıda konuşan Vali Ali İhsan Su, şehit ve gazileri dünyadaki en kıymetli varlıkları olan hayatlarını bu millete, bu vatana ve bu ülkeye adadıklarını dile getirerek, gaziliğin bu dünyada erişilebilecek en yüksek mertebe olduğunu söyledi. Su, "Bu anlamda Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfında böyle bir proje gerçekleştirdik. Proje kapsamında 25 Kıbrıs gazimizi eşleri ile birlikte KKTC’ye göndermiş olacağız. 26 Şubat’ta yola çıkacak gazilerimize bir doktor ve mihmandar da eşlik edecek" dedi.
Kıbrıs Barış Harekatı’na katılan Mersinli gazilerimizin, 44 yıl sonra tekrar Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne giderek ilk kez savaştıkları topraklarda şehitlikleri ziyaret edip anılarını tazeleyeceğine dikkat çeken Su, vatan toprakları için canını feda eden şehitlere rahmet dilerken, gazilere sağlıklı ömür temennisinde bulundu.

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et