Menü
Sosyal Medya
Arama
27 Ocak 2023 - Cuma
 • USD
  18.8222
 • EURO
  20.4700
 • Gram Altın
  1167.5496
 • Çeyrek Altın
  1885.5926
Adana 17 °C

Maduro'ya suikast girişimini üstlendiler!

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro'ya düzenlenen ve 7 askerin yaralandığı saldırının sorumluluğunu 'Fanilalı Askerler' isimli bir grup üstlendi.

Grup Twitter'dan yaptığı açıklamada, 'Operasyon C-4 yüklü iki drone'un başkanlık tribününe uçurulmasını içeriyordu. Keskin nişancılar drone'ları hedeflerine varmadan önce vurdu. Bu sefer işe yaramadı ama yaraması an meselesi." dedi.

CANLI YAYINLANAN KONUŞMA SIRASINDA SUİKAST GİRİŞİMİNE UĞRADI

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro başkent Caracas'taki bir törende yaptığı ve televizyonlarda da canlı yayınlanan konuşma sırasında suikast girişimine uğradı. Maduro, bomba yüklü insansız hava aracıyla (İHA) düzenlenen saldırıdan yara almadan kurtuldu.

SALDIRIDAN "SAĞCILARIN" SORUMLU OLDUĞU BELİRTİLDİ

Televizyon yayını kesilmeden önce, törende bulunan askerlerin çil yavrusu gibi dağıldığı görülürken; daha sonra devlet kaynaklarından yapılan açıklamada saldırıdan 'sağcılar'ın sorumlu olduğu belirtildi. SALDIRININ SORUMLULUĞUNU

"FANİLALI ASKERLER" ÜSTLENDİ

Maduro, "Canıma kasteden saldırının sorumlularından bazıları yakalandı" derken; 7 askerin yaralandığı kaydedilen saldırının sorumluluğunu 'Fanilalı Askerler' isimli bir grup üstlendi.

"SEÇİMİ KAYBETTİKTEN SONRA BİR KEZ DAHA BAŞARISIZ OLDULAR"

Saldırıyla ilgili açıklama yapan İletişim Bakanı Jorgi Rodriguez, saldırının Maduro'yu hedef aldığını ve 7 askerin yaralandığını söyledi. Rodriguez, Maduro'nun mayıs ayında yapılan seçimleri kazandığına işaret ederek, "Seçimi kaybettikten sonra bir kez daha başarısız oldular" ifadelerini kullandı.

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et