Menü
Sosyal Medya
Arama
28 Mayıs 2020 - Perşembe
 • USD
  6.7781
 • EURO
  7.4583
 • Gram Altın
  372.7789
 • Çeyrek Altın
  602.0379
Adana 20 °C

KONCUK, “TÜRK MİLLETİ” ADINA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU.!

        “Fatih TEZCAN, yaptığı paylaşım ile Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni alenen aşağılayarak “rakı bardağında kurulmuş bir devlet olarak nitelemiştir,” Fatih TEZCAN paylaşımları ile, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kuruluşunun meşruluğunu tartışılır hale getirerek, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni ve Atatürk’ü alenen aşağıladığı açıkça ortadadır.”

     KONCUK, “Aynı zamanda Fatih TEZCAN yapmış olduğu paylaşım ile twitter hesabından kendisini takip eden, kendisi gibi düşünen kesimi, Cumhuriyeti, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni ve Atatürk’ü seven Türk halkı aleyhine alenen kin ve düşmanlığa tahrik etmiştir. Paylaşımında “Atatürk’ü İslam düşmanı olarak nitelemiş olup bu ifadesi ile halk arasında kin ve nefret aşılamıştır.”

     Bu durum kamu barışını bozmaya elverişli ve telafisi mümkün olmayan toplumsal sorunlara yol açabilecek mahiyettedir.” İYİ Parti Adana Milletvekili İsmail KONCUK, “Türkiye Cumhuriyetine, devletin kurucusu olan Atatürk’e, Atatürk’ün ilke ve inkılaplarına gönülden bağlıyım, Fatih TEZCAN tarafından Türkiye Cumhuriyeti ve Atatürk hakkında yapılan hakaret içerikli söz konusu paylaşımlardan son derece rahatsız oldum.

    Bu nedenle, kendi adıma ve TBMM’de temsil ettiğim “Türk Milleti” adına suç duyusunda bulunma zarureti hâsıl olmuştur. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na TCK m.301, TCK m.216, 5816 Sayılı Atatürk Aleyhine İşlenen Suçlar Hakkında Kanun ve ilgili mevzuata göre suç duyurusunda bulundum.” diyerek sözlerini tamamladı.

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et