Menü
Sosyal Medya
Arama
1 Nisan 2023 - Cumartesi
 • USD
  19.1995
 • EURO
  20.8102
 • Gram Altın
  1215.9889
 • Çeyrek Altın
  2018.5416
Adana 19 °C

Kına konağı inşaatı başladı

Adana’nın merkez Yüreğir ilçesinde mahalle aralarında bulunan boş alanlarda ve sokaklarda düzenlenen kınalar artık Yüreğir Belediyesi’nin inşasına başladığı kına konağında yapılacak.
Kına Konağı inşaatı Yavuzlar Mahallesi Mithat Özsan Bulvarı üzerinde başladı. Yüreğirli vatandaşlar artık kınalarını kimseyi rahatsız etmeden kına konaklarında yapacak.
Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, kına konağını yapmaktaki amaçlarının gürültü kirliliğini ortadan kaldırmak ve vatandaşların nezih ortamlarda mutlu günlerinde yanlarında olmak istediklerini söyledi. Çelikcan, "Yüreğir’e 2 adet kına konağı yapıyoruz. Bir tanesi Yüreğir’in kuzeyine, bir tanesi de Yüreğir’in güneyine yapacağız. Yavuzlar Mahallesi Mithat Özsan Bulvarı üzerinde inşaatımız devam ediyor. Osmanlı-Selçuklu Mimarisi ile yaptığımız kına konaklarında vatandaşlarımız yazın sıcaktan, kışın ise soğuktan kurtulup rahat ortamlarda kınalarını yapabileceklerdir" dedi.
Yüreğir’in hizmette altın çağını yaşadığını ve Yüreğir tarihinde görmediği kalıcı eserlere kavuştuğunu söyleyen Çelikcan, "Yüreğir sosyal ve kültürel belediyecilik ile bizim dönemimizde tanıştı. İnsana dokunan birçok projemiz ödül getirdi. Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde belediye kanununda yapılan değişiklikle sosyal belediyeciliğin önünü açması bizlere kolaylık sağladı. Bu çerçevede hizmetlerimizin merkezinde insan ve insana dokunan projelerimizi birer birer hayata geçirdik" dedi.

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et