Menü
Sosyal Medya
Arama
30 Ocak 2023 - Pazartesi
 • USD
  18.8153
 • EURO
  20.4470
 • Gram Altın
  1165.2525
 • Çeyrek Altın
  1881.8828
Adana 8 °C

Kent Meydanı Adana’nın Gurur Kaynağı Oluyor

Güney Gündemi

CHP’li Seyhan Belediyesi meclis üyeleri yapımı devam eden “Adana Kent Meydanı”nda incelemelerde bulunurken yetkililerden inşaatın son durumu ile ilgili bilgi aldı.

Adana’nın şimdiye kadar belediyecilik hizmetlerinde yapılmış olan en büyük projelerinden biri olan ve Seyhan Belediyesi’nce yapımı süren Adana Kent Meydanı inşaatı devam ediyor. 7 etaptan oluşan ve ilk 3 etabının inşaatı devam eden meydanda incelemelerde bulunun Seyhan Belediyesinin CHP’li meclis üyeleri çalışmalarla ilgili Başkan Yardımcısı Ulaş Toros’tan bilgi aldı.

İncelemeye CHP’li meclis üyeleri ile birlikte Belediye Başkanı Zeydan Karalar’da katıldı.

Adana Kent Meydanı; 41 bin 892 metre kare alan üzerine kurulacak. Yapılacak inşaat alanının yüzde 60’ı; 800 ve 600 kişilik tiyatro ve opera salonu, konferans merkezleri, sergi salonları, performans sanatları merkezi, gastronomi müzesi, 300 kişilik kız ve erkek öğrenci yurdu, belediye hizmet binası, çocuk oyun evi, kadın istihdam ve eğitim merkezi olacak. Yer altında 700 araçlık otopark olacak. Bu inşaatların tamamı belediye öz kaynakları ile yapılacak.

150 yıllık çerçi konağı restorasyonu da yapılacak. Bu alanlarla özdeşleşmiş balıkçılar çarşısını modern hale getirip buradaki yaşama katkı sunması için aynı yere konuyor. Bölge sadece ticari değil aynı zamanda konut alanı.

Bu nedenle isteyenlere evlerinin karşılığında para isteyene yine evlerinin karşılında ev verildi.

Karacaoğlan Caddesi, Saydam Caddesi’ne 15 metre genişliğinde 255 metre uzunluğunda yeni bir yol ile bağlanacak…

Ve yine yanından geçen Obalar Caddesi(15m) ve Saydam Caddesi’ni(25m) genişletiliyor.

Bunun 2 bin metrekare üzeri Saydam Caddesi’nin genişletilmesine gidiyor.

DJI_0005

Adana’nın önemli bir hizmete kavuşuyor olduğunu belirten meclis üyeleri projeye emeği geçenlere teşekkür etti.

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et