Menü
Sosyal Medya
Arama
22 Mayıs 2022 - Pazar
 • USD
  15.9602
 • EURO
  16.8534
 • Gram Altın
  947.2558
 • Çeyrek Altın
  1529.8181
Adana 18 °C

Keltepe gazisi şehit olan arkadaşları için mevlit okuttu

Zeytin Dalı Harekatı’nda gazi olan Komando Uzman Çavuş Alper Çalın, TSK ve ÖSO’nun Raco beldesindeki bin 83 rakımlı tepeye yaptığı operasyonda teröristlerin saldırısında pusuya düşerek şehit olan 8 arkadaşı ve Afrin’de savaşan Mehmetçikler için mevlit okuttu.
"Zeytin Dalı Harekatı’ kapsamında, 11 gün önce İzmir Bornova’dan komandolar Afrin’e geçiş yaptı. 01 Mart Perşembe günü ise Afrin’de icra edilen operasyonlar esnasında Raco beldesinde bin 83 rakımlı Kel Tepeyi almak için TSK ve ÖSO birlikleri harekete geçti. Bu sırada tepede tünelden çıkan YPG’li teröristler, askere pusu kurarak ağır silahlarla ateş açınca yaşanan 10 saatlik çatışma sonunda 8 asker şehit olurken çok sayıda asker de yaralandı. Adana’nın Saimbeyli ilçesinden 3 yıllık komando Uzman Çavuş Alper Çalın (24), aynı çatışmada yaralanınca dün memleketine geldi.
Bugün ise gazi Çalın, teröristlerin saldırısında pusuya düşerek şehit olan 8 arkadaşı ve Afrin’de savaşan Mehmetçikler için mevlit okuttu. Çok sayıda yakını, kent protokolü ve mahallelinin katıldığı mevlit sonrası İHA muhabirine açıklamalarda bulunan Alper Çalın, “8 şehit verdiğimizde arkadaşlarımla beraberdik. Bugün o şehitlerimiz, yaralılarımız ve Afrin’de savaşan arkadaşlarımız adına mevlit okuttuk. Adana’dan çok kişi geldi. Arayıp soranlardan Allah razı olsun. Herkesten Allah razı olsun. Biz ayağa kalktık. Allah nasip ederse görevimize devam edeceğiz” diye konuştu.

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et