Menü
Sosyal Medya
Arama
4 Haziran 2023 - Pazar
 • USD
  20.9682
 • EURO
  22.4475
 • Gram Altın
  1313.6409
 • Çeyrek Altın
  2180.6439
Adana 21 °C

’Kamu, STK, Özel Sektör İşbirliği Çalıştayı’ yapıldı

Mersin’de işbirlikçi çalışmaların geliştirilmesi kapsamında ’Kamu,STK, Özel Sektör İşbirliği Çalıştayı’ düzenlendi.
İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığı’nın 2017 yılı proje çağrısı kapsamında gerçekleştirilen çalıştaya, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Şaban Güneş başkanlık yaptı. Çalıştayın, kentteki kamu, sivil toplum kuruluşları ve özel sektör arasındaki işbirliğini geliştirmek, çözüm önerileri sunmak, ortak akıl yoluyla ortak çalışma alanları belirlemek ve işbirliğini güçlendirmeye yönelik yol haritası çıkarmayı amaçladığı bildirildi.
Mersin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Şaban Güneş, çalıştayın, Mersin Geliştirme ve Araştırma Derneğince hazırlanan, İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığınca desteklenen ve Mersin Valiliği himayelerinde gerçekleştirilen ’Mersin’de STK Dostu İşbirlikçi Çalışmaların Geliştirilmesi Projesi’ kapsamında düzenlendiğini söyledi.
Dernek olarak amaçlarının, Mersin’de sivil toplum, kamu ve özel sektörün işbirliğinde mevcut durumu tespit etmek, işbirliğini geliştirmek amacıyla yaklaşım göstermek, çözüm önerileri sunmak, ortak akıl yoluyla ortak çalışma alanları belirlemek olduğunu ifade eden Güneş, "Bu süreçte yaptığımız işin karşılığını beklemeden bir gönül davası olarak sahiplenip bu alanda çalışmak insana huzur ve mutluluk verir. Bu tür projeler neticesinde paydaş olmak isteyen kamu, STK ve özel sektördeki kuruluşlarımız olsun herkese kapımız açık. Gelin fikirlerimizi ve projelerimizi ortaya koyalım ve ülkemiz için özellikle şu günlerde birlik ve beraberlik içerisinde ne kadar katkı sağlarsak o kadar önemli" dedi.
Çalıştay kapsamında üç ayrı salonda konularında uzman moderatörler tarafından sunumlar gerçekleştirildi.

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam