Menü
Sosyal Medya
Arama
4 Temmuz 2022 - Pazartesi
 • USD
  16.7675
 • EURO
  17.4935
 • Gram Altın
  978.8265
 • Çeyrek Altın
  1580.8048
Adana 21 °C

İzmir İl Sağlık Müdürü'nden şarbon açıklaması

İzmir İl Sağlık Müdürü Bediha Salnur, şarbon hastalığı ile ilgili bildirimlerin anlık olarak takibe alındığını belirterek, 'İzmir'de bugün itibariyle şarbon tanısı almış bir kişi yok' dedi. 

İzmir Sağlık Müdürlüğü tarafından, Kamu Hastaneleri Birliği Halk Sağlığı Müdürlüğü'nde İzmir Tabip Odası ve İzmir Aile Hekimleri Derneği'nin de katkılarıyla düzenlenen panelde şarbon hastalığı konuşuldu Açılış konuşmasını yapan İl Sağlık Müdürü Bediha Salnur, "Bu süreçte, şarbon hastalığı şüphesiyle İlimizdeki sağlık kurum ve kuruluşlarına başvuran kişilerin hastanelerimiz mikrobiyoloji laboratuvarlarında mikroskobik incelemesi yapılmış, gerekli durumlarda Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü Mikrobiyoloji Referans Laboratuvarlarına kültür için örnekler gönderilmiştir.

Mikroskobik incelemesi yapılan hiçbir vakada üreme tespit edilmemiştir. Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü Mikrobiyoloji Referans Laboratuvarlarına gönderilen örneklerde de negatif olarak sonuçlanmıştır" dedi.

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et