Menü
Sosyal Medya
Arama
30 Mart 2023 - Perşembe
 • USD
  19.1517
 • EURO
  20.7562
 • Gram Altın
  1207.2582
 • Çeyrek Altın
  2004.0486
Adana 9 °C

İŞKUR, 40 perakende satış elemanı istihdam edecek

Osmaniye Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile ulusal çapta perakendecilik sektöründe hizmet veren market zinciri arasında düzenlenen İşbaşı Eğitim Programı kapsamında, “Perakende Satış Elemanı” mesleğinde 40 kişi istihdam edilecek.
1 Mart’ta başlayıp 31 Mayıs’ta bitecek program sonunda katılımcıların en az yüzde 50’si 6 ay boyunca Osmaniye merkez ve ilçelerde bulunan marketlerde istihdam edilecek.
İşbaşı Eğitim Programı süresince katılımcıların genel sağlık sigortaları ile iş kazası ve meslek hastalığı sigorta primleri ve ücretleri İŞKUR tarafından karşılanacak. Program bitiminde 6 ay boyunca istihdam edilmeleri halinde ise sigortaları ve ücretleri iş yeri tarafından karşılanacak.
Osmaniye Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü hizmet binasında gerçekleştirilen katılımcı seçmesine yaklaşık 100 kişi katıldı. Seçmede, market yetkilileri ile İş ve Meslek Danışmanı İsmail Hakkı Cumhur katılımcıları belirlemek üzere adaylarla birebir görüşme yaptı.
Katılımcı seçmesine katılan Osmaniye Çalışma ve İş Kurumu İl Müdür Yardımcısı Hacı Akkoyun, “Program sayesinde, işsiz gençlerimiz işyerinde pratik yaparak deneyim kazanacak, işverenlerimiz ise işe yerleştireceği personeli işbaşında görüp tanıyarak seçme imkanı bulacak. Osmaniye’nin istihdamına katkı sağlayacak bu programdan İŞKUR olarak her işyerini yararlanması için davet ediyoruz. Osmaniye merkez ve ilçelerde bulunan marketlerde işbaşı yapacak 40 “Perakende Satış Elemanına” programın hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et