Menü
Sosyal Medya
Arama
21 Mart 2023 - Salı
 • USD
  19.0254
 • EURO
  20.3829
 • Gram Altın
  1212.6541
 • Çeyrek Altın
  1958.4364
Adana 9 °C

İlkay Gündoğan Almanya'da uğradığı ırkçı saldırıları anlattı

Türk asıllı futbolcu İlkay Gündoğan, Mesut Özil'in Alman Milli Takımı'nı bırakması sonrası başlayan ırkçılık tartışmalarını değerlendirdi. 214 İlkay Gündoğan Almanyada uğradığı ırkçı saldırıları anlattı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile çektirdiği fotoğraf nedeniyle ülkesinde tepki çeken Gündoğan, "Hayatımın sonuna kadar bunu unutmayacağım. Maçtan sonra kendimi tuvalete kilitledim ve nefes aldık" dedi.

 İlkay Gündoğan Almanyada uğradığı ırkçı saldırıları anlattı Alman WAZ gazetesine konuşan İlkay Gündoğan, fotoğraf olayından sonraki gelişmelerin kendisini endişelendirdiğini söyledi.

 İlkay Gündoğan Almanyada uğradığı ırkçı saldırıları anlattı "27 yaşında kişisel olarak bu zaman aralığının üstünden gelebilmek önemli. Son yıllarda sakatlığım sebebiyle milli takımdaki birçok güzel olayı kaçırdım. Bu sebeple milli takıma borçlu hissediyorum. Ne yazık ki Dünya Kupası dev bir hayal kırıklığıydı. Almanya için oynamaktan onur duyuyorum. Şans verildiği sürece devam etmemek için bir neden göremiyorum" diyen Manchester City'li futbolcu, şu şekilde devam etti:

 İlkay Gündoğan Almanyada uğradığı ırkçı saldırıları anlattı "Milli takımı bırakmayı asla düşünmedim. Fotoğraf olayından sonraki gelişmeler beni oldukça kaygılandırdı. Birçok kişi tarafından saldırıya uğrarsanız, kendi taraftarınız tarafından protesto edilirseniz ve bir Alman siyasetçi tarafından hakarete uğrarsanız kaygılanırsınız. Ama kaçmak istemiyorum.

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et