Menü
Sosyal Medya
Arama
25 Şubat 2020 - Salı
  • USD
  • EURO
  • Gram Altın
  • Çeyrek Altın
Adana -18 °C

Hrant Dink’i öldürülmesinin 13.yıldönümünde saygıyla anıyoruz

         Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir, Yönetim Kurulu adına yaptığı açıklamada; katledilişinin 13.yılında, Gazeteci Hrant Dink’i saygıyla andıklarının açıkladı.

Başkan Esendemiraçıklamasında şu görüşlere yer verdi: ‘’Bugün Hrant Dink’in kurucusu ve yayın yönetmeni olduğu Agos Gazetesi yakınlarında katledilişinin 13.yıldönümü ve onu saygıyla anıyoruz. Halkın haber alma kaynaklarını silahlı terör ile susturacaklarını zanneden karanlık güçler, bunda başarılı olamayacaklardır.

Demokrasinin en önemli unsurlarından biri olan basın özgürlüğünü engellemeye kimsenin gücü yetmeyecektir. Gazetecilere görevlerini icra ederken saldıran karanlık güçler şunu iyi bilmelidirler ki; özgür gazeteciler asla susturulamaz ve susturulamayacaktır. Hrant Dink olayının tam olarak aydınlatılmaması; ülkemiz adına çok düşündürücüdür. Bu olayın bir an önce aydınlatılarak sorumluların yargı önüne çıkartılmalarını ve hak ettikleri cezaya çarptırılmalarını istiyoruz…’’

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et