Menü
Sosyal Medya
Arama
10 Ağustos 2020 - Pazartesi
 • USD
  7.2850
 • EURO
  8.5807
 • Gram Altın
  475.6370
 • Çeyrek Altın
  768.1538
Adana 26 °C

HİCABİ DEMİRCİ ÖDÜLDEN ÖDÜLE KOŞUYOR.Haber:Ayça Öztorun

          Usta karikatürist Hicabi Demirci, bu yıl 36'ıncısı düzenlenen “Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması”nda Başarı Ödülü’ne değer görüldü. Demirci, dünyanın dört bir yanından karikatüristlerin katıldığı yarışmada başarı ödülü aldı.

       Daha önce de 2011 ve 2013 yıllarında ödül alan ve üçüncü kez Yunus Nadi Karikatür Ödülü'nün sahibi olan Sözcü Gazetesi çizeri Hicabi Demirci, ödülünü gazeteci Doğan Hızlan'ın elinden almıştı.

cizer2-min      

     Eserleri, ulusal ve uluslararası 70'i aşkın ödüle değer görülen Hicabi Demirci'nin yayımlanmış “Çizgili Dünya” isimli karikatür kitabı da bulunuyor. Hicabi Demirci; “Benim için en büyük ödül, çizgilerimin genç kuşaklarla buluşmasıdır” dedi.

cizer3-min    

     Adana Çukurova Belediyesinde geleneksel hale gelen ve uluslararası boyuta taşınan, Karikatür Festivalinde Komite Üst Kurul Üyesi olan usta çizer Hicabi Demirci’nin yayınlanan kitabı Çizgili Dünya, en çok satan kitap sıralamasında rekor kırıyor. Kitapta; çocukluk, savaş, adalet, modern yaşam, korku ve bakış açılarındaki farklılıklar gibi pek çok temanın salt çizgilerle işlendiği, yaş ve dil farkı gözetmeyen 105 karikatür yer alıyor.

cizer1-min

     Türkiye genelindeki çeşitli okullarda ve kültür merkezlerinde gerçekleştirdiği karikatür okuma atölyeleriyle adından övgüyle bahsettiren Hicabi Demirci, ustalığını çizgili bir dünyanın kapılarını aralayarak, zengin bir görsel ve düşünsel deneyim sunuyor.

     “Karikatür, insanı rahatsız eden bir sanattır.” diyen Karikatürist Hicabi Demirci başarılı çizgileriyle dünyaya adını duyuruyor.

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et